Materiał Partnera
Samochód po wypadku - jak naprawić?

Samochód po wypadku - jak naprawić?

Wypadek samochodowy to zdarzenie, które na długo pozostaje w pamięci każdego kierowcy. Gdy mamy szczęście nikomu w pojeździe nic się nie stanie, jednak sam samochód często ucierpi nawet w wyniku niewielkiej stłuczki. Szkody związane z lakierem i rysami na karoserii łatwo naprawić, co jednak, gdy szkoda jest poważniejsza? Jak naprawić auto po wypadku, aby było bezpieczne? Na co zwrócić uwagę decydując się na naprawę?

Kolizja na drodze uważana jest za jedną z najbardziej stresujących sytuacji dla kierowcy. Czasami wystarczy drobna stłuczka na parkingu przed sklepem, aby nasz samochód ucierpiał i wymagał pomocy specjalisty z zakresu blacharstwa czy lakiernictwa. Nasza firma S. J. Auto Sebastian Jamroszko specjalizuje się w takich usługach! Nasza oferta to naprawa powypadkowa aut, naprawa drzwi, wymiana drzwi, wymiana dachu, lakierowanie drzwi i lakierowanie dachu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na naprawę samochodu po wypadku.

Rozmiar szkody i wartość samochodu

To są dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jak duże są uszkodzenia? Jakie układy należy naprawić? Gdy po wypadku opadną już emocje należy skorzystać z usługi fachowca, który profesjonalnie oceni ogólny stan samochodu. Czasami wydaje nam się, że auto nadaje się jedynie do zezłomowania a uda się je naprawić.  I odwrotnie z pozoru niewielka szkoda może okazać się bardzo poważna. Tylko osoba doświadczona powie jak jest w naszej sytuacji. Nie należy jednak bać się terminu „szkoda całkowita” używanego przez firmy ubezpieczeniowe. Jest to pojęcie używane, gdy koszty naprawy przekraczają 70% wartości samochodu. Jednak w przypadku starszych modeli nie oznacza to nieodwracalnych szkód!

Bezpieczeństwo po naprawie

Kiedy na pewno warto inwestować w naprawę po wypadku? Kiedy będziemy mieli pewność, że auto będzie sprawne i bezpieczne. Nawet, jeśli naszą główną intencją będzie sprzedaż tego samochodu nie wolno nam narażać innych na niebezpieczeństwo na drodze w postaci sprzedaży niesprawnego auta osobie trzeciej. Nie wystarczy jedynie zająć się karoserią, należy mieć pewność, że wszystkie układy w naszym samochodzie są sprawne! Poza tym warto inwestować w samochody, które darzymy sentymentem. Osoby, które tak mierzą wartość swojego samochodu będą chciały przywrócić je do stanu używalności. To, o czym należy pamiętać to to, że naprawy powinny być przeprowadzone dokładnie i przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Lakier położony niewłaściwie na spawania nie będzie chronił auta przed rdzą, ani nie będzie wyglądał estetycznie. Cenimy wysoką jakość obsługi i dlatego w naszym zakładzie S. J. Auto doradzą Państwu jedynie wykwalifikowani pracownicy! A naprawy wykonywane są przy użyciu wyłącznie specjalistycznego sprzętu!

Opracowanie:

S.J. Auto Sebastian Jarmoszko

Białystok , Dojnowska 4

  • tel. 668 386 662

Podziel się