Materiał Partnera Podstawowe akcesoria motocyklowe

Podstawowe akcesoria motocyklowe

W sklepach dostępne są różne akcesoria motocyklowe, jednak nie wszystkie z nich okazują się przydatne na poszczególnych etapach przygody, jaką jest jazda na motocyklu. Warto dobrze zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami i tym, jak spędzamy czas na motocyklu, bo tylko wówczas spośród wielu różnych akcesoriów i gadżetów motocyklowych wybierzemy swój idealny zestaw.

 

O czym pamiętać przed zakupem akcesoriów motocyklowych?

Każdy motocyklista staje przed trudnym zadaniem skompletowania niezbędnego wyposażenia, które zapewni mu komfort z jazdy, a także pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo jego oraz maszyny. Trzeba pamiętać, że każdy użytkownik jednośladu ma inne potrzeby, które wynikają m.in. ze stylu jazdy, czasu spędzanego na motocyklu oraz indywidualnych przyzwyczajeń, które także warto wziąć pod uwagę w czasie zakupów.

 

– Dlatego, chociaż wybór akcesoriów motocyklowych jest ogromny, to warto jednak pamiętać, że wśród kierowców znajdują się np. pasjonaci długich podróży, motocykliści dojeżdżający jednośladem do pracy oraz ci, którzy praktycznie nie rozstają się ze swoim pojazdem. Każdy z nich za podstawowy zestaw uzna zupełnie inne akcesoria, dlatego też podstawową kwestią przed zakupem jest przemyślenie, co faktycznie znajdzie zastosowanie u konkretnego kierowcy – wyjaśnia ekspert z firmy ILEX z Poznania.

 

Co najczęściej znajduje się w podstawowym zestawie na motocykl?

Podstawowy zestaw akcesoriów motocyklowych zazwyczaj składa się z niezbędnych narzędzi, smaru do łańcucha (jeśli jest w motocyklu), podręcznych akcesoriów do przechowywania (torba, kufer, sakwa), wysokiej jakości pokrowca na motocykl, uchwytu na telefon lub nawigację, a także przydatnych akcesoriów, które chronią przed kradzieżą, czyli np. blokady na tarcze hamulcowe i innych „gadżetów” stworzonych w celu utrudnienia zadania osobom chętnym przywłaszczyć sobie cudzy jednoślad. Wielu właścicieli tych pojazdów uznaje, że podstawowe akcesoria motocyklowe stanowią także preparaty do czyszczenia i pielęgnacji, a także akcesoria takie jak: gmole (ochraniacze silnika), sisibar (oparcie dla pasażera) oraz lightbar (zestaw dodatkowy świateł halogenowych). Kierowcy, którzy jeżdżą rzadziej, cenią sobie w takim zestawie także pokrowce na motocykl. Ostateczny wybór akcesoriów uzależniony jest jednak od indywidualnych potrzeb i stylu jazdy, dlatego warto zapoznać się z bogatą ofertą sklepów internetowych, które gwarantują spokojne i przemyślane zakupy oraz atrakcyjne ceny. Trzeba też pamiętać, że podstawą bezpiecznej i komfortowej jazdy na motocyklu jest zakup wysokiej jakości kasku ochronnego i odzieży motocyklowej, bo bez nich nawet idealnie wyposażony motocykl nie zapewni przyjemności z jazdy.

Podziel się