Artykuł sponsorowany Najlepsze metody naprawy karoserii samochodowej

Najlepsze metody naprawy karoserii samochodowej

Metoda PDR - Paintless Dent Repair powinna być znana fanom motoryzacji, pracownikom warsztatów samochodowych i przede wszystkim właścicielom samochodów, zwłaszcza tych, które brały udział w kolizjach drogowych. Paintless Dent Repair to nazwa angielska, w Polsce rozumiana, jako nazwa najmniej inwazyjnej metody naprawy powłoki lakierniczej samochodu.

Paintless Dent Repair - co to jest?

Naprawa karoserii samochodowej to poważna sprawa. Jednakże to jaką metodą zostanie wykonana to również istotna kwestia. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia lakieru. O ile drobne przetarcia czy rysy jesteśmy w stanie zlikwidować samodzielnie, używając do tego past, kredek czy innych specyfików maskujących, o tyle naprawa wgniecenia może być już nieco trudniejsza, a w domowych warunkach - nie do wykonania. W obliczu poważnych uszkodzeń karoserii liczy się to, aby naprawiając karoserię, jak najmniej ingerować w lakier. Znana wszystkim tradycyjna metoda naprawy szpachlowania i lakierowania jest coraz częściej zastępowana przez PDR, czyli Paintless Dent Repair, która jest najmniej inwazyjna ze wszystkich metod naprawy karoserii.

Jakie są zalety metody Paintless Dent Repair?

Najważniejszą i najpraktyczniejszą zaletą metody PDR jest to, że pozwala ona na przywrócenie karoserii do pierwotnego stanu, czyli usuwanie wgniecenia, bez późniejszej konieczności lakierowania. Z tego wynika kolejna zaleta, czyli utrzymanie wartości samochodu, co jest istotne zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy sprzedać samochód. Pierwszy pytanie, jakie pada od kupującego, odnosi się do tego, czy auto uczestniczyło kiedykolwiek w wypadku czy nie. Zatem mimo wgniecenia karoserii, właściciel samochodu, który wybierze metodę naprawy PDR, będzie nadal mógł powiedzieć tak. Specjalista z firmy Kazimierz Kowalik Pomoc drogowa autoholowanie, która oprócz pomocy drogowej świadczy usługi naprawy samochodowej, podpowiada, że metoda PDR to również dużo szybszy sposób naprawy, niż tradycyjne środki. Stosuje się ją najczęściej, kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające i gradobicie spowodowało szkody w karoserii lub uczestniczyliśmy w kolizji samochodowej. Najłatwiej jest ją zastosować w miejscach, które są łatwo dostępne od wewnątrz samochodu, czyli np. drzwi, maska przednia i tylna lub błotnik. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku, warto skorzystać z pomocy drogowej, która przy okazji oferuje usługi naprawy samochodowej. Dzięki temu szybko i sprawnie będziesz mógł odzyskać naprawiony samochód.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas