Materiał Partnera Na co zwracać uwagę oddając samochód do warsztatu

Na co zwracać uwagę oddając samochód do warsztatu

Każdy posiadacz samochodu prędzej czy później staje przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniego warsztatu. Zasłyszane historie i nieprzychylne opinie jakie na temat mechaników krążą zarówno wśród znajomych, jak i w sieci sprawiają, że podjęcie decyzji bywa bardzo stresujące. Warto więc wiedzieć na co należy zwracać uwagę podczas oddawania samochodu do warsztatu.

Pierwsze wrażenie

Zwykle pierwszym kryterium, które bierze się pod uwagę przy wyborze warsztatu, jest opinia znajomych. Jeśli jednak nie możecie na takową liczyć, musicie przyjrzeć się pewnym szczegółom w trakcie kontaktu z pracownikami wybranego serwisu. Istotny jest przede wszystkim sposób, w jaki traktowany jest tam nowy klient.

-Warto zwrócić uwagę na to jak zwraca się do was przedstawiciel warsztatu, a mianowicie, czy jest skoncentrowany na rozwiązaniu problemu. Dobrze wiedzieć, że gdy przyjeżdżacie do warsztatu po uprzednim umówieniu się, pracownicy powinni być przygotowani na waszą wizytę i bez problemu znaleźć dla was czasradzi nasz rozmówca reprezentujący warsztat SLAV Auto ze Szczecina.

Ponadto, będąc już na miejscu, przyjrzyjcie się samemu warsztatowi – ale nie samej części służącej do przyjmowania klientów. Rzućcie okiem również na miejsce serwisowania pojazdów i znajdujących się tam naprawianych samochodów. Zwróćcie uwagę na to, jak są one ustawione, czy nie są narażone na przypadkowe uszkodzenia lub trwałe zabrudzenia, a także czy warsztat stosuje środki chroniące wnętrze pojazdów, takie jak pokrowce bądź folie ochronne na fotel kierowcy, kierownicę i dywaniki.

Dokumenty i samochód zastępczy

Kiedy wygląd warsztatu i sposób w jaki zajęli się wami przedstawiciele warsztatu sprawią, że zechcecie zostawić tam swój pojazd, nie zapominajcie o sporządzeniu dwóch ważnych dokumentów, jakimi są zlecenie naprawy i protokół przyjęcia. Jeśli przedstawiciel warsztatu będzie starał się zniechęcić was do ich sporządzania to znak, że nie jest on godny zaufania.

Przy wyborze warsztatu samochodowego warto także zwrócić uwagę na to, czy oferuje on swoim klientom samochód zastępczy na czas naprawy własnego samochodu. Opcja ta jest dostępna zazwyczaj tylko w wybranych serwisach.

Opinie w internecie

To najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy oddawaniu samochodu do warsztatu. Podczas podejmowania decyzji warto też zwrócić uwagę na opinie jakie o danym serwisie krążą w sieci, ponieważ mogą one w dużym stopniu ułatwić cały proces decyzyjny.

Podziel się