Artykuł sponsorowany Kiedy przeprowadza się lakierowanie samochodów ciężarowych?

Kiedy przeprowadza się lakierowanie samochodów ciężarowych?

Lakierowanie pojazdów o sporych gabarytach wymaga zastosowania do tego celu dobrze wyposażonej, przestronnej kabiny bezpyłowej. Specjalistyczne zakłady dysponujące takim obszarem roboczym są w stanie nanieść nową powłokę lakierniczą np. na kabinę samochodu ciężarowego, ale też pomalować nadwozie autobusu czy konstrukcję naczepy. W jakich sytuacjach takie usługi są najczęściej wybierane przez właścicieli pojazdów gabarytowych?

Naprawy blacharskie i lakierowanie elementów karoserii

W wyniku kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego czy stałymi przeszkodami pojazdy ulegają zniszczeniu. Najbardziej narażoną na uszkodzenia ich częścią jest niewątpliwie karoseria. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów gabarytowych: samochodów ciężarowych, autobusów, ciągników siodłowych oraz naczep. Są to sporych rozmiarów elementy, których stelaż nierzadko składa się z konstrukcji stalowych. Podobnie jak w mniejszych pojazdach podczas kolizji deformacji ulegają także części blacharskie.

Ich naprawa polega na przywróceniu poszczególnych fragmentów nadwozia do pierwotnego kształtu. Czasem jest to niemożliwe – w takiej sytuacji pozostaje wymiana elementu na nowy. W obu przypadkach musi on być poddany lakierowaniu. Usługi w tym zakresie świadczy warsztat Lakiernictwo Pojazdowe Maciej Kłos, który dysponuje specjalistycznym sprzętem i kabiną do malowania pojazdów gabarytowych. Takie prace przeprowadza się zatem przede wszystkim w przypadku powypadkowych samochodów ciężarowych czy autobusów. Kiedy jeszcze wykonuje się lakierowanie ich nadwozia?

Lakierowanie pojazdów gabarytowych – nie tylko po kolizji

Kolor karoserii jest dość istotny przy gabarytowych pojazdach. Szczególnie ma to znaczenie w sytuacji, gdy są one wizytówką przewoźnika. Firmy transportowe nierzadko zlecają lakierowanie samochodów ciężarowych wchodzących w skład floty po to, by ujednolicić ich wygląd i stworzyć charakterystyczny wizerunek marki. W takiej sytuacji również przeprowadza się skomplikowany proces nanoszenia nowej powłoki lakierniczej – z uwzględnieniem usunięcia starej warstwy.

Lakierowanie samochodów ciężarowych jest metodą wykorzystywaną też przy odświeżaniu karoserii takich pojazdów. Są one przeważnie dość intensywnie eksploatowane, a tysiące przejechanych kilometrów wpływają negatywnie na stan nadwozia. Znaczny stopień jego zużycia sprawia, że ciężarówka, ciągnik czy autobus nie wyglądają estetycznie, co z kolei przekłada się na wizerunek przewoźnika. Rozwiązaniem problemu jest ponowne malowanie w specjalistycznym zakładzie zajmującym się lakiernictwem pojazdowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas