Materiał Partnera Kiedy potrzebny jest przegląd silnika i regeneracja jego elementów?

Kiedy potrzebny jest przegląd silnika i regeneracja jego elementów?

Silnik to ten element samochodu, dzięki któremu może się od w ogóle poruszać. Dlatego, aby przedłużyć jego żywotność i zapewnić prawidłową pracę, trzeba o niego prawidłowo dbać. Na bieżąco sprawdzać, w jakim stanie są podzespoły, konserwować je i w razie konieczności wymieniać na sprawne. Awaria silnika może stać się prawdziwym problemem, zwłaszcza jest poważna. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę oceniając stan silnika.

Jak prawidłowo dbać o stan silnika samochodowego?

Okresowe przeglądy auta i silnika to sprawa oczywista. Nie chodzi nawet o te przeglądy, które są wymagane przepisami i muszą zostać wbite do dowodu rejestracyjnego pojazdu, ale o przeglądy techniczne samochodu i pełną diagnostykę. O tym, kiedy należy wykonać przegląd generalny, decyduje przebieg samochodu, oraz stan silnika. Po przejechaniu około trzystu pięćdziesięciu do czterystu tysięcy kilometrów należy poddać silnik przeglądowi generalnemu, połączonemu z regeneracją lub wymianą najbardziej zużytych elementów.

Konieczny może być jednak wcześniejszy przegląd, jeśli kierowca nadmiernie eksploatuje pojazd i nie dba o regularną wymianę filtrów i kontrolę pracy układu chłodniczego, używa złej jakości oleju i nie uzupełnia go regularnie. Jeśli zaniedba się podstawowe czynności konserwacyjne w samochodzie, silnik ulega szybszemu zużyciu i może to nawet doprowadzić do jego zatarcia i konieczności wykonania kompleksowego remontu silnika.

Co zrobić, jeśli wystąpi awaria silnika?

Awaria silnika to bardzo poważna sytuacja, w której właściciela pojazdu czeka podjęcie ważnych decyzji. Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z dobrym mechanikiem z Auto Serwisu Bokserska Bernadeta Kurek, który oceni zakres uszkodzeń i zaleci dalsze działania. Zwykle, jeśli samochód jest nowy i mało wyeksploatowany, polecana jest regeneracja silnika, która w tym wypadku będzie po prostu tańsza. Jeśli jednak silnik jest bardzo zniszczony, albo po prostu stary, może się okazać, że bardziej się opłaca wymienić go na nowy egzemplarz, albo nawet na używany, lecz sprawny.

 

Opracowanie:

Auto Serwis Bokserska Bernadeta Kurek

Warszawa , Bokserska 1c

Podziel się