Materiał Partnera Kiedy możesz wezwać pomoc drogową?

Kiedy możesz wezwać pomoc drogową?

W sumie wezwać lawetę może każdy, komu zepsuje się auto i nie ma możliwości przetransportowania go do mechanika. Jednak w wielu przypadkach, w takiej sytuacji korzystamy z usług prywatnych firm, za usługi których musimy sporo zapłacić. Warto zapoznać się dokładnie z warunkami posiadanego ubezpieczenia, bo może się okazać, że polisa, jaką posiadamy daje nam możliwość skorzystania z pomocy drogowej bezpłatnie.

Zepsute auto to duży stres

Jedziemy do pracy lub z niej wracamy, musimy zawieść dzieci do szkoły i przedszkola, godziny szczytu, a samochód jak stanął tak stoi nie pojedzie i sprawia, że dla innych kierowców dojechanie na miejsce również staje się utrudnione. W takiej sytuacji jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się być pomoc drogowa. Przegląd techniczny auta, sprawdzający poziom jego sprawności powinien być wykonywany regularnie, bo to niezwykle istotne, aby mieć pewność, że w drodze nic nas nie zawiedzie. Przygotujmy się na nieprzewidziane sytuacje na drodze i zapiszmy w telefonie numer do ubezpieczyciela oraz do pomocy drogowej. Powinniśmy wiedzieć, jaki pakiet pomocy drogowej posiadamy.

Kiedy możemy skorzystać z pomocy?

Dużo zależy od tego, jakim pakietem pomocy drogowej dysponujemy w ramach polisy.  W większości przypadków możliwe jest skorzystanie z takiego wsparcia jak:

  • Laweta- holowanie do najbliższego dostawcy usług, jak również bezpieczne przechowanie auta,
  • Pomoc w przypadku braku paliwa,
  • Wymiana opony – pomoc jeśli konieczna będzie wymiana opony na drodze,
  • Rozładowany akumulator – pomoc w przypadku rozładowania się akumulatora,
  • Zatrzaśnięte kluczyki – pomoc z dostaniem się do auta, gdy kluczyki zostaną zatrzaśnięte wewnątrz,
  • Zapewnienie zakwaterowania w hotelu, jeśli sytuacja losowa, zepsute auto, miała miejsce w odległości przeszło 100 km od domu i pozostaliśmy sami.

Inne usługi

Jeśli doszło do awarii auta i sytuacja może zostać rozwiązana w ramach Twojego ubezpieczenia, to koniecznie korzystaj jedynie z firm oferujących pomoc drogową, które Twój ubezpieczyciel zatwierdził. Tylko wówczas pomoc taka będzie udzielona bezpłatnie. Mimo korzystania z wszelkich sposobów zapobiegawczych, na drodze powinniśmy być przygotowani na wszystko, mogą zdarzyć się losowe, nieprzewidziane sytuacje, nawet nie z naszej winy. Koniecznie należy więc posiadać przy sobie wszystkie niezbędne dane kontaktowe do ubezpieczyciela i odpowiednich służb pomocniczych – dostawcy pomocy drogowej.

Opracowanie:

Pablo Pomoc Drogowa Paweł Dembek

Nowe Mosty 1

  • tel. 693 099 784

Podziel się