Materiał Partnera Jeżeli samochód używany to tylko od dealera!

Jeżeli samochód używany to tylko od dealera!

Wielu Klientów, których nie stać na zakup nowego auta, staje przed trudnym decyzją, od kogo kupić samochód. Nie każdy ma to komfort, ze może pozwolić sobie na zakup pojazdu od rodziny czy znajomych. Większość Klientów w takiej sytuacji musi zdać się samochód z ogłoszenia czy z komisu. Ale jest jeszcze jedna, bezpieczniejsza opcja – używane auto od dealera.

Samochód z gwarancją

Dla wszystkich, którym zależy na kupnie pojazdu w dobrym stanie technicznym oraz z udokumentowaną historią, oczywistym wydaje się wybór używanego samochodu od dealera. Autoryzowani dealerzy oferują zwykle kilkuletnie auta z przebiegiem nieprzekraczającym maksymalnej wartości wskazanej przez producenta. Najczęściej samochody takie mają również certyfikat DEKRA wystawiany na podstawie dokładnego sprawdzenia pojazdu. Co chyba najważniejsze dla każdego kupującego używane auto, dealer udziela na niego gwarancji na określony czas – długość jej trwania zależy od modelu samochodu i producenta. Warto dokładnie zapoznać się z zapisami gwarancji, bo w zależności od marki możemy oczekiwać również innego zakresu napraw objętych gwarancją. Poszczególne umowy mogą też różnić się np. warunkami assistance.

Bezpieczny i opłacalny wybór

Kupując używany samochód od dealera takiego jak np. Autoryzowany Dealer Toyoty Czajka-Auto Sp. z o.o. nie tylko otrzymamy auto z udokumentowanym przebiegiem i historią serwisowania, ale też zyskamy pewność, że nie zostaniemy oszukani przez nieuczciwego sprzedawcę. Dodatkowym atutem wyboru auta od dealera jest możliwość skorzystania z leasingu lub kredytu. Dlatego nawet jeśli na pierwszy rzut oka samochody od dealera mogą wydawać się droższe niż te znalezione w ogłoszeniach w prasie czy Internecie, warto wziąć pod uwagę nie tylko samą cenę, ale też wszystkie wyżej wymienione argumenty. Zdecydowanie warto trochę dopłacić za pewność jeżdżenia bezpiecznym autem i gwarancję tego, że nie pojawią się w nim wady i usterki, o których istnieniu nikt nam nie powiedział przy zakupie. 

Podziel się