Materiał Partnera Laweta - kiedy warto z niej skorzystać?

Laweta - kiedy warto z niej skorzystać?

Laweta jest przydatna w wielu sytuacjach, które bardzo często zaskakują kierowców. To dzięki niej możliwe jest przetransportowanie zepsutego samochodu do zakładu mechaniki pojazdowej, czy też w inne wyznaczone miejsce. W tym artykule podpowiemy Ci, w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług firm oferujących transport samochodów z wykorzystaniem auto-lawety!

Laweta - kiedy jest niezbędna?

Masz samochód? Na pewno już doświadczyłeś, albo kiedyś doświadczysz awarii na trasie. Co zrobić w takiej sytuacji? Wyjścia są dwa, pierwsze z nich to wezwanie mobilnego mechanika samochodowego, natomiast drugie to wezwanie lawety. Oczywiście pierwsza opcja sprawdzi się tylko w niektórych sytuacjach, takich jak wymiana opony. Jeżeli Twój samochód dotknęła poważniejsza awaria (na przykład awaria silnika) niezbędne będzie dokonanie jego transportu do zakładu mechaniki pojazdowej. Jak wiadomo, możliwe jest to tylko za pomocą holowania lub lawety. Jeżeli jeszcze nie wiesz, zdecydowanie lepszą opcją jest auto laweta. Jest to sposób bezpieczny, zarówno dla pasażerów, jak i dla samego pojazdu.

Kolejną sytuacją, która powinna skłonić Cię do skorzystania z usług lawety jest zakup niezarejestrowanego pojazdu. Decydując się na zakup używanego auta w komisie samochodowym, musisz liczyć się z tym, że nie będzie on zarejestrowany. W końcu większość pojazdów sprowadzana jest spoza granic naszego kraju. Transport zakupionego samochodu umożliwi Ci laweta! Co więcej, korzystając z usług firm oferujących jej wynajem, możesz uzyskać pomoc w załatwieniu niezbędnych formalności dotyczących rejestracji oraz ubezpieczenia.


Gdzie wynająć lawetę?

Poszukując lawety, warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się również pomocą w załatwieniu formalności związanych z rejestracją. Jedną z nich jest Komis Samochodowy PD-Car. Firma działa na rynku już od wielu lat, dzięki czemu zdobyła doświadczenie na rynku i wysoką pozycję. Jej główną ideą jest sprzedaż samochodów używanych. Jednak z powodzeniem dokonasz tam sprzedaży dotychczas eksploatowanego samochodu, jak i skorzystasz z usług wynajmu lawety. Decydując się na ich usługi możesz liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście do klienta oraz atrakcyjne ceny. Możesz się o tym przekonać sam!

Wszystkie lawety są sprawdzone oraz na bieżąco mają wykonywane przeglądy techniczne, dzięki czemu nie musisz obawiać się o wystąpienie żadnych problemów podczas transportu swojego samochodu. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie internetowej komisu. 

Opracowanie:

PD-Car Przemysław Dobkowski

Strzelin , św. Jana 5 lok. 19

Podziel się