Materiał Partnera Jeep Cherokee - charakterystyka

Jeep Cherokee - charakterystyka

Cherokee to Jeep w każdym calu. Wyjątkowa technologia, najlepsze w swojej klasie systemy napędu 4x4 i znakomite właściwości jezdne, które pozwalają mu dotrzeć w trudno dostępne miejsca – to wszystko składa się na legendarne DNA marki, kultowej wśród miłośników pojazdów terenowych. Ponadto Jeep Cherokee wyróżnia się niezawodnością, dobrej jakości benzynowym silnikiem o mocy nawet 272 KM i rewelacyjnym stosunku ceny do wyposażenia i mocy, co sprawia, że jest samochodem, na który warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza, że jest następcą modelu, który został wprowadzony do sprzedaży w 1984 roku i był produkowany przez aż 16 lat, zaskarbiając sobie sympatię licznych użytkowników. 


Estetyka

Jeep Cherokee posiada charakterystyczny, dynamiczny kształt, podkreślany przez płynne i eleganckie linie nadwozia, którego elementy nawiązują do dziedzictwa marki. Dzięki face liftingowi stylistyka nadwozia jest bardzo odświeżona i agresywna, co sprawia, że nowe oblicze zadziwia nawet najbardziej wymagających. Wytrzymałe i dobrze zabezpieczone podwozie przypomina z kolei o legendarnych właściwościach terenowych, które są charakterystyczne dla każdego Jeepa.

Model ten wyróżnia się również detalami – siedmioszczelinową kratą wlotu powietrza, podwójnym panoramicznym dachem CommandView, a także 18-calowymi obręczami kół oraz lakierowanymi w kolorze nadwozia nadkolami – w przypadku Cherokee Overland. Dzięki nim można mówić o unikalnym i modnym stylu tego samochodu, łączącym wysokiej jakości materiały. Tutaj przykładem może być skórzana tapicerka oraz kierownica wykończona drewnem, które są elementami wykończenia klasy premium, sprawiającego, że Jeep Cherokee Overland to idealny wybór dla kierowców ceniących luksusowe przygody.


System 4x4 i Selec-Terrain

Kojarzący się od razu z Jeepem system napędu 4x4 ułatwia wszystkim użytkownikom Cherokee dotarcie do trudno dostępnych miejsc i umożliwia jazdę w każdym terenie, niezależnie od pogody. Niezwykle rozbudowana gama wyrafinowanych systemów 4x4 pozwala na niezapomniane uczucie podczas jazdy wszystkim użytkownikom, będących przygotowanym na wszelkie wyzwania natury. Dostosowanie się do otaczających warunków jest bowiem wpisane w DNA marki. Razem z systemem napędu 4x4 dostępny jest również system zarządzania trakcją Selec-Terrain, który umożliwia wybór odpowiednich ustawień (Auto, Śnieg, Sport i Piasek/Błoto, a w przypadku wersji Trailhawk – również Skały), aby zapewnić optymalne właściwości jezdne w specyficznych warunkach drogowych. Dodatkowo system ten koordynuje i optymalizuje działanie takich układów, jak m.in.:

  • moduł sterujący układem przeniesienia napędu,
  • elektroniczny układ sterujący hamulcami,
  • elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC),
  • moduł sterujący skrzynią biegów,
  • moduł sterujący układem napędowym.

Wspomniany Jeep Cherokee Trailhawk to najbardziej zaawansowana wersja, zdecydowanie wyrastająca ponad przeciętność. Wyróżnia się agresywnym wyglądem na zewnątrz i w środku (m.in. czerwone przeszycia), osłonami podwozia, off-roadowym zawieszeniem, a także napędem 4WD Jeep Active Drive II Lock z dwubiegową skrzynią rozdzielczą, blokadą tylnego mechanizmu różnicowego, systemem kontroli wjazdu HAC i trybem Rock, oraz  nowym silnikiem 2.0/272 KM.


Bezpieczeństwo

Jeep Cherokee, który jest dostępny m.in. w ofercie salonu Edmark Auto, zapewnia kierowcy oraz pasażerom ponad 70 systemów bezpieczeństwa, w tym pełen zestaw dostępnych systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, wśród których można wymienić:

  • tempomat adaptacyjny,
  • system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego,
  • system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Systemy te pozwoliły na uzyskanie Jeepowi Cherokee pięciu gwiazdek w prestiżowym teście Euro NCAP. Wieloma z nich można bezpiecznie sterować za pomocą kierownicy. Dodatkowo, bezpieczeństwo w podróży zapewnia również wykonane w 65% z wysokowytrzymałej stali mocne nadwozie. 


Technologia

Dzięki zaawansowanej technologii Uconnect Jeep Cherokee zapewnia wszelkie dane pozwalające osiągać wyznaczone cele. System ten gwarantuje stały kontakt ze światem, dostęp do informacji i rozrywki, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie za kierownicą. Dzięki niemu można podłączyć kompatybilne urządzenia multimedialne, a także wyświetlać zdjęcia na ekranie z nośnika pamięci za pośrednictwem złącza USB, czytnika kart SD lub wejścia AUX. Ponadto, dotykowy wyświetlacz, umiejscowiony centralnie, umożliwia dostęp m.in. do sterowania głosowego nawigacją i klimatyzacją oraz funkcji głośnomówiących.  

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Jeep to nie tylko pojazd służący do przemieszczania się. Jeep to unikatowy styl, który przekłada się na poczucie pewności każdego kierowcy. Bezpieczeństwo, komfort oraz nawiązująca do dziedzictwa marki estetyka w przypadku modelu Cherokee sprawiają, że odkrywanie mało dostępnych miejsc na czterech kółkach staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Podziel się