Artykuł sponsorowany Jakie kwoty można uzyskać w skupie przy złomowaniu pojazdu?

Jakie kwoty można uzyskać w skupie przy złomowaniu pojazdu?

Demontaż samochodu, zwany potocznie złomowaniem, to jeden z najpopularniejszych sposobów na zagospodarowanie auta, które nie nadaje się już od użytku bądź nie opłaca się go dalej utrzymywać. W artykule piszemy, jakie są zalety wynikające ze złomowania pojazdów oraz ile można na tym zarobić. Podpowiadamy również, czym się kierować, szukając dobrej stacji demontażu pojazdów.

Dlaczego warto zezłomować samochód?

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że posiadanie własnego samochodu wiąże się z pewnymi kosztami eksploatacyjnymi. Mowa tu nie tylko o konieczności zakupu paliwa czy okresowych przeglądach. Jedną z najwyższych opłat jest ubezpieczenie, o którym należy pamiętać nawet wówczas, gdy nie używamy samochodu. Złomowanie aut, które wiąże się z ich wyrejestrowaniem, to sposób na uniknięcie wyżej wymienionych kosztów. Ale to nie jedyna zaleta złomowania. Oprócz tego, decydując się na przekazanie auta do stacji demontażu, można odzyskać niewykorzystaną część składki za OC od ubezpieczyciela, a także zarobić na tym wszystkim. 

Ile można zarobić na demontażu pojazdu?

Cena, jaką można uzyskać za złomowanie pojazdu zależy od wielu czynników, w tym m.in.:

  • lokalizacji (województwa i miasta), 

  • ciężaru pojazdu,

  • konkretnej stacji zajmującej się złomowaniem,

  • rocznika pojazdu. 

Ze względu na tak wiele zmiennych, nie sposób podać konkretnej stawki, jaką można uzyskać w skupie samochodów. W przybliżeniu można jednak stwierdzić, że zarobek z tytułu złomowanie samochodu wynosi z reguły ok. kilkaset złotych, czasami ok. 1 tysiąca.  

Gdzie oddać auto na złom?

Szukając stacji demontażu pojazdów, należy przede wszystkim upewnić się czy działa ona zgodnie z prawem. Należy bowiem pamiętać, że taka firma jest zobligowana do wydania zaświadczenia o demontażu, a także do unieważnienia tablic i dowodu rejestracyjnego. Aby zyskać pewność, że skup zagwarantuje nam uczciwą cenę oraz legalne dopełnienie wszelkich formalności zaleca się wybierać wyłącznie sprawdzone firmy. Przykładem jest Auto-Złom Grzegorz Mikrut WOMAR z Chorzowa. Przedsiębiorstwo z powodzeniem działa na rynku już od 2006 r., zajmuje się też recyklingiem pojazdów i sprzedażą części samochodowych. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas