Artykuł sponsorowany Jak wybrać lawetę na dwa auta?

Jak wybrać lawetę na dwa auta?

Laweta na dwa auta, czyli podwójna ma koła ukryte pod ramą. Jej przeznaczeniem jest przewóz dwóch samochodów jednocześnie. Trzyosiowe oraz dwuosiowe lawety podwójne to bardzo popularne rozwiązanie, które wyróżnia się lepszym rozkładem masy i mniejszym naciskiem na kulę haka. Zazwyczaj ma 750 – 850 cm długości a ładowność waha się w granicach 2500 kg. Najczęściej stosowana jest w firmach transportowych, które specjalizują się w imporcie pojazdów. Jak dobrać odpowiednią lawetę na dwa auta?

Czym się wyróżnia dobra laweta na dwa auta?

Laweta na dwa auta, aby mogła przewozić samochód osobowy o wadze 1200 – 1400 kg, jej dopuszczalna masa całkowita musi wynosić minimalnie 2000 kg. Należy pamiętać, że pojazd ciągnący musi mieć taki udźwig na haku. Istotne znaczenie ma również posiadane przez kierowcę prawo jazdy. Kategoria B uprawnia do kierowania zespołem pojazdów o DCM do 3500 kg, a prawo jazdy kategorii B96 – 3,5 t lub 4,25 t. Laweta na 2 auta wymaga przeanalizowania masy najcięższego ładunku. Ważne jest również wyposażenie – niektóre modele posiadają plandekę, sztywną powłokę ABS czy podwyższone burty. Wiele przyczep posiada wewnętrzne punkty mocowania oraz koło zapasowe ułatwiające kierowcy postępowanie w przypadku awarii.

O czym pamiętać wybierając lawetę na dwa auta?

Laweta na 2 auta tak samo, jak każda inna, ma być przede wszystkim bezpieczna. Każdy model musi posiadać zabezpieczenia zapewniające bezawaryjny transport pojazdów. Mocowania do kół powinny unieruchamiać samochód na podeście. Warto zadbać o dodatkowe wyposażenie, które może przydać się w ekstremalnych sytuacjach. W trakcie wyboru lawety dobrze jest sprawdzić jakość spawów, nacisk ciężaru pojazdu i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Solidne modele lawet na 2 auta oferuje m.in. producent lawet samochodowych BORO, który dba o dobre wykonanie swoich produktów.

Gdzie kupować lawetę na dwa auta?

Kupno lawety na 2 auta powinno być przemyślane i dokonywane u sprawdzonych firm. Transport samochodów musi przebiegać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzone marki, które gwarantują wytrzymałość i solidne wykonanie lawet samochodowych. Odpowiednie najazdy umożliwiające bezpieczne przetransportowanie aut i wiele innych profesjonalnych rozwiązań znacznie ułatwiają przewożenie nawet większych i cięższych pojazdów. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór sprawdzonych dystrybutorów lawet na dwa auta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas