Artykuł sponsorowany Jak wybrać kask motocyklowy? Poznaj ofertę sklepu X-Moto

Jak wybrać kask motocyklowy? Poznaj ofertę sklepu X-Moto

Każdy motocyklista powinien zaopatrzyć się w kask - jest to niezbędny element jego wyposażenia. Ma wielki wpływ na bezpieczną i przyjemną jazdę. Nieodpowiednio dobrany kask potrafi odebrać całą radość z przejażdżki. Nie zapewnia też wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Jedną z nich jest skorupa kasku, która musi być wysokiej jakości. Czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry kask? Zobacz, co oferuje X-Moto - największy sklep i outlet motocyklowy w Polsce.

Skorupa kasku

Kaski motocyklowe mogą mieć skorupy wykonane z różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych, włókna szklanego i włókien węglowych. Skorupy mogą być również wykonane z metalu, takiego jak aluminium lub stal. Większość skorup wykonanych z tych materiałów jest pokryta lakierem lub farbą, aby ochronić je przed uszkodzeniami i przedłużyć żywotność. Pamiętaj, że wysokiej jakości laminaty gwarantują bezpieczeństwo, a do tego są lekkie, a wykonane z nich kaski są komfortowe w noszeniu. Możemy do nich zaliczyć kompozyty, włókno szklane i węglowe oraz Kevlar. Jeśli jeździsz sportowym motocyklem i masz ograniczony budżet, dobrym wyborem będzie kask z włókna szklanego. Sklep motocyklowy X-Moto oferuje doskonałej jakości kaski motocyklowe integralne, otwarte i Jet, szczękowe, modułowe, Cross/Enduro oraz orzeszki.

Wizjer

Jadąc motocyklem, musisz mieć dobrą widoczność. Dlatego zwróć uwagę na wizjer. Pamiętaj, że im lepiej widzisz, tym jazda na motorze jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Zwróć uwagę na to, czy wizjer jest odporny na zarysowania i łatwo się go otwiera. Powinien być wytrzymały - wtedy nie musisz się martwić, że pęknie i zrobi Ci krzywdę. Zwykle wizjer jest wykonany z pleksi albo innego mocnego materiału. Nie powinien zaparowywać, wtedy jazda jest o wiele bardziej komfortowa.

Wyściółka

Wyściółka ma za zadanie ochronić użytkownika przed wstrząsami, a także amortyzować uderzenia w czasie wypadku. Dodatkowo pomaga utrzymać kask na głowie, aby zapobiec przemieszczaniu się lub zsunięciu z głowy motocyklisty w czasie wypadku. Wyściółka kasku motocyklowego może być wykonana z wytrzymałego materiału, takiego jak skóra naturalna lub syntetyczna, laminat, poliester, wełna lub mieszanka materiałów. Jeśli masz większy budżet, wybierz kask motocyklowy z termoaktywną wyściółką. Wspaniale odprowadza wilgoć, dlatego podczas jazdy pot nie będzie szczypał Cię w oczy. Wnętrze kasku przez długi czas jest świeże i czyste. Zwróć też uwagę, czy można bez problemu odpiąć wyściółkę. Wtedy łatwo ją wyczyścisz lub zmienisz na nową.

Waga kasku

Na wagę kasku motocyklowego wpływa kilka czynników: rodzaj materiału, grubość skorupy oraz wyposażenie dodatkowego. Bardzo ważna jest aerodynamika kasku. To właśnie od niej zależy, czy poradzi sobie z oporem powietrza. Jeśli aerodynamika jest dobra, nie musisz się martwić, że głowa będzie “latać” podczas przejażdżki. W ten sposób nie obciążasz nadmiernie szyi. Zwróć również uwagę, czy wyważenie kasku znajduje się nisko. Wtedy nie obciążasz odcinka szyjnego kręgosłupa.

Na koniec sprawdź wielkość skorupy. Ma wpływ na aerodynamikę i wyważenie. Im jest mniejsza, tym lepsze zapewnia parametry.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas