Materiał Partnera Jak utrzymać auto w dobrym stanie?

Jak utrzymać auto w dobrym stanie?

Każdy kierowca chce, aby jego samochód prezentował się dobrze, żeby służył mu przez wiele długich lat i pozostał w dobrej kondycji. Oczywiście usterki się zdarzają, nierzadko konieczne są naprawy czy wymiana poszczególnych części. Wielu problemów można jednak uniknąć, jeżeli będzie się o samochód w odpowiedni sposób dbać. Co należy robić, aby utrzymać auto w dobrym stanie? Podpowiadamy!

Przede wszystkim cykliczne przeglądy

Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, będąc właścicielem samochodu, jest bagatelizowanie drobnych z pozoru usterek. Dlaczego? Chodzi o to, że takie małe, zignorowane problemy mogą się przyczynić do całkowitego zniszczenia jednej części lub całego podzespołu. Mogą mieć też negatywny wpływ na inne elementy auta, dlatego nie można na nie nie reagować.

Aby uniknąć podobnych sytuacji, warto regularnie odwiedzać mechanika takiego jak Ema - Car Piotr Wasilewski, gdzie można wykonywać cykliczne przeglądy samochodu. Podczas takich przeglądów auto jest sprawdzane bardzo dokładnie, kawałek po kawałku, dzięki czemu możliwe będzie szybkie zlokalizowanie ewentualnych usterek, a także ich usunięcie. To ważne również ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, nie tylko kierowcy i jego pasażerom.

Płyny to bardzo ważne zagadnienie!

Kiedy słyszymy rozmowy dotyczące zdrowia, często pada stwierdzenie: “najważniejsze są płyny”. Podobnie rzecz wygląda w przypadku samochodów. Nie chodzi bynajmniej o wodę, a o płyny w miejscach takich jak spryskiwacze, hamulce, chłodnica czy olej silnikowy. O ile spryskiwacze są urządzeniem zwyczajnie przydatnym, o tyle utrzymanie odpowiedniego poziomu płynów w pozostałych częściach jest niezbędne do utrzymania auta w dobrym stanie. Jeżeli zapomnisz o tym, żeby je uzupełniać, możesz doprowadzić nawet do zniszczenia silnika czy układu hamulcowego, a ich wymiana będzie niezwykle kosztowna. Nie opłaca się zatem doprowadzać do takiego stanu, prawda?

Należy również pamiętać o regularnej wymianie płynów, można poprosić o taką usługę podczas odwożenia auta na przegląd.

A co z nadwoziem?

Równie istotne jest dbanie o lakier i nie chodzi tu tylko o względy wizualne, ale również o zabezpieczenie nadwozia przed powstawaniem rdzy. Aby karoseria pozostała w dobrej kondycji, warto ją regularnie czyścić, a także pokrywać specjalnym woskiem, dzięki czemu będzie odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, a lakier będzie wyglądał jak nowy nawet przez kilka miesięcy po woskowaniu.

Opracowanie:

Ema - Car Piotr Wasilewski

Lidzbark Warmiński , Grabowskiego

  • tel. 574 321 066

Podziel się