Materiał Partnera Jak przystosować auto do przewożenia dziecka?

Jak przystosować auto do przewożenia dziecka?

Przystosowanie auta na potrzeby dziecka warto zacząć od przyciemnienia szyb. Oczywiście, bezpieczeństwo i wygodny fotelik są istotne, niemniej statystyki nie kłamią. Wynika z nich, że największą grupę posiadaczy samochodów z przyciemnionymi szybami stanowią rodzice małych dzieci. Dzieje się tak z trzech, bardzo praktycznych powodów, o których przyszły rodzic powinien wiedzieć.

Dziecko to zawsze duża zmiana, także w kwestii użytkowania samochodu. Nowy pasażer będzie miał nowe potrzeby dotyczące bezpieczeństwa oraz komfortu podróży. Idealne warunki ,jakie możemy spróbować mu zapewnić, będą polegały na stworzenia we wnętrzu samochodu, jak najlepszych warunków do spania. Tej czynności maleńkie dzieci najchętniej oddają się w zaciemnionym pomieszczeniu, do którego dociera relaksacyjne, jednostajne buczenie. Jeśli w aucie z przyciemnionymi szybami uruchomimy silnik, jest duża szansa, że mały pasażer zaśnie, a to pozwoli kierowcy całą uwagę skupić na prowadzeniu samochodu.

Dlaczego folia przyciemniająca jest najlepszym rozwiązaniem?

Pomysłów na osiągnięcie efektu zaciemnienia szyb w aucie jest wiele. Bardzo popularne są tymczasowe roletki i zasłonki montowane na przyssawki, jednak wielu doświadczonych rodziców decyduje się na trwalsze rozwiązanie, jakim jest folia przyciemniająca. Powody są trzy i wszystkie praktyczne:

Powód pierwszy: Tylne siedzenia samochodów młodych rodziców to często istne wysypisko: zabawki, grzechotki, kredki, plastelina, okruszki i wiele, wiele innych śladów pobytu małych pasażerów. Przyciemnione szyby gwarantują, że ten permanentny stan nie musi być widoczny z zewnątrz.

Powód drugi: Tymczasowe zaciemnienia nie są wystarczająco trwałe. Folia zaciemniająca szybę auta jest umieszczona jak dodatkowa powłoka szklana, nie odkleja się z czasem, nie ma jak nią szarpać, a zabrudzenie sokiem, jogurtem i wszystkim, co wpada dzieciom w ręce, można zmyć. Zabrudzona roletka wymaga prania, więc w praktyce jest do wyrzucenia.

Powód trzeci: Dobrej jakości folia zaciemniająca ma filtry UV i pokrywa całą powierzchnię szyby. Chroni wrażliwą skórę dzieci przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, nakładając filtr wszędzie, gdzie promienie słoneczne mogą się pojawić. Roletki oraz przyklejane na przyssawki zabezpieczenia nie mają filtrów, oraz nigdy nie zakrywają całej szyby. Zawsze znajdzie się jakaś newralgiczna przestrzeń, przez którą promienie mogą się przedostać i wybudzić dziecko dokładnie wtedy, kiedy jest to najmniej pożądane.

Jak zamontować folię przyciemniającą?

Montaż folii przeciwsłonecznej wymaga wprawy oraz precyzji, którą trudno osiągnąć poza specjalistycznym warsztatem, takim jak C.A.S.H. Nawet majsterkowiczowi z dużymi zdolnościami manualnymi prawidłowe założenie folii przyciemniającej na szybach auta, może sprawić trudności i zająć sporo czasu. Pozostawienie samochodu na kilkadziesiąt godzin w rękach specjalistów, jest zdecydowanie najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

Podziel się