Materiał Partnera Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Stare przysłowie – jak cię widzą, tak cię piszą – może odnosić się i do naszych aut, a ściślej do ich odbioru przez potencjalnych kupców. Dobrze prezentujące się i zadbane samochody osiągają bowiem wyższe ceny bez względu na rocznik i przebieg. Przed wystawieniem pojazdu na sprzedaż, warto więc zadbać o to, aby zarówno jego wnętrze, jak i karoseria nabrały blasku. Jak to skutecznie zrobić? Odpowiedzią jest auto detailing!


Czym jest auto detailing?

„Detail” w języku angielskim oznacza szczegół i doskonale oddaje ideę procesu, który gwarantuje podniesienie wartości naszego samochodu. Powierzając go specjalistom od auto detailingu, możemy mieć pewność, że zadbają oni o najmniejszy detal. Proces ten można określić jako kosmetykę samochodową na najwyższym poziomie.

Auto detailing polega na kompleksowym czyszczeniu, renowacji i konserwacji wnętrza pojazdu oraz jego karoserii. Zabiegi zaś, wykonywane w ramach tej usługi, zarówno podnoszą walory estetyczne auta, jak i przedłużają jego żywotność. Jednym słowem proces ten stanowi doskonałe rozwiązanie na przygotowanie samochodu do sprzedaży.


Auto jak nowe

Profesjonalny i zoptymalizowany auto detailing obejmuje szereg zabiegów, po których używany samochód odzyskuje swój dawny wygląd, a jego odświeżone i pozbawione zapachów wnętrze, gotowe jest na przyjęcie nowego kierowcy.

Po przeprowadzeniu takiego procesu odbierany pojazd przypomina nowy egzemplarz, który dopiero co wyjechał z fabryki. Dlatego też programy, w ramach których oferujemy usługi auto detailingu, nazwaliśmy „Auto Jak Nowe” – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy S-PLUS, posiadającej sieć warsztatów blacharsko-lakierniczych.


Jakie dokładnie zabiegi obejmuje auto detailing?

Proces auto detailingu rozpoczyna dekontaminacja, czyli kompleksowe i dokładne czyszczenie karoserii z powstałych w trakcie eksploatacji samochodu zabrudzeń. Na tym etapie fachowcy w skuteczny i bezpieczny dla lakieru sposób pozbywają się lotnej rdzy, smoły oraz zanieczyszczeń biologicznych takich jak na przykład ptasie odchody.

Po dekontaminacji specjaliści przechodzą do polerowania powłoki lakierniczej i – w zależności od zaistniałej potrzeby – usuwania widocznych na niej rys (polerowanie trzystopniowe) i zmatowień (polerowanie dwustopniowe). Powłoka lakiernicza może zostać także poddana polerowaniu nabłyszczającemu (jednostopniowemu).

Następnie na oczyszczonym, pozbawionym rys i wypolerowanym lakierze zostaje przeprowadzony proces konserwacji, który kończy prace nad karoserią. A kiedy lakier wygląda już jak nowy, przychodzi czas na detailingowe czyszczenie komory silnika i wnętrza auta oraz elementów zewnętrznych takich jak nadkola, opony i felgi

W uzyskaniu jak najlepszego efektu fachowcom od auto detailingu pomagają specjalistyczne środki i narzędzia oraz nowoczesne metody. Ich dobór zaś ułatwia im dokonywana wcześniej dokładna analiza widocznych zabrudzeń i uszkodzeń. 

Podziel się