Artykuł sponsorowany Jak powinno wyglądać holowanie samochodu?

Jak powinno wyglądać holowanie samochodu?

Awarie maszyn są niestety nieuniknione. I ta sama sytuacja dotyczy także samochodów. Często wiele usterek możemy naprawić od razu, jednak inne wymagają pomocy specjalisty. Jest to oczywiście związane z przetransportowaniem pojazdu do serwisu, a wtedy możemy albo wezwać lawetę bądź odholować pojazd. Jak zatem powinno wyglądać holowanie auta? O czym należy pamiętać? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przygotowanie pojazdu

Przed przystąpieniem do holowania pojazdu, należy go odpowiednio przygotować. Powinniśmy ustawić trójkąt ostrzegawczy po lewej stronie auta. Gdy do awarii doszło podczas zmroku i zamierzamy w takich warunkach holować samochód, konieczne będzie włączenie świateł pozycyjnych. Pamiętajmy, że podczas holowania zabronione jest uruchamianie świateł awaryjnych. Natomiast, gdy nie będziemy posiadać odpowiedniego wyposażenia bądź czujemy, że nie sprostamy temu zadaniu, wówczas warto wezwać profesjonalną pomoc drogową. 24-godzinne usługi świadczy firma Krzysztofa Mikuła z Gniezna. Przedsiębiorstwo świadczy usługi na terenie kraju oraz zagranicy. Z pewnością holowanie przebiegnie w sprawniejszy sposób z pomocą fachowców. Co więcej, firma oferuje także wynajem aut zastępczych.

Odpowiednie wyposażenie

Aby holowanie mogło być w ogóle możliwe, konieczne jest posiadanie liny holowniczej. W przypadku holowania samochodów osobowych, których dopuszczalna masa całkowita wynosi poniżej 3,5 tony, wystarczy lina o długości 4-6 metrów. Gdzie zakupić taką linę? Na przykład w supermarkecie czy na stacji benzynowej. Koszt to około 20-30 zł. Kolejnym ważnym wyposażeniem są kable rozruchowe, które pomogą podładować akumulator w razie jego wyładowania.

Prawidłowe holowanie samochodu osobowego - jak wygląda?

Po pierwsze, holowane auto musi mieć sprawny układ kierowniczy oraz hamulcowy. Natomiast, gdy którykolwiek z tych elementów będzie uszkodzony, wówczas jedynym rozwiązaniem będzie laweta, „motyl” bądź sztywny hol (długość 3 m, ale musi być sprawny chociaż jeden układ hamulcowy). Bardzo ważne jest oczywiście skupienie obu kierowców podczas procesu holowania. Należy pamiętać o tym, aby lina była zawsze napięta. Jest to bardzo istotne zwłaszcza podczas ruszania - chodzi tutaj o to, aby nie doszło do zbyt dynamicznego pociągnięcia samochodu i jego ewentualnego uszkodzenia. Co więcej, w przypadku chęci zmiany pasa bądź skrętu, obydwa pojazdy muszą zasygnalizować taką czynność. Warto również, aby kierowcy mieli ustalony jakiś znak bądź byli na łączach, na wypadek konieczności awaryjnego hamowania. Oczywiście powinniśmy także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej prędkości - na obszarze zabudowanym do 30 km/h, natomiast poza obszarem zabudowanym do 60 km/h.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas