Artykuł sponsorowany Jak często powinno się wymieniać olej silnikowy i filtry?

Jak często powinno się wymieniać olej silnikowy i filtry?

Wymieniany zbyt rzadko olej silnikowy może doprowadzić do poważnej usterki silnika. Nic dziwnego, że świadomi kierowcy pilnują dat i kilometrów wyświetlających się na desce rozdzielczej. Naprawdę warto regularnie wymieniać ten płyn oczywiście razem z filtrami. Jak często powinno się to jednak robić? Na to i kilka innych pytań związanych z olejem silnikowym odpowiadamy w tym artykule!

Jak często wymieniać olej silnikowy?

Olej silnikowy to bardzo ważny płyn eksploatacyjny każdego samochodu. Jego regularna wymiana w odpowiednim momencie, a więc zanim jeszcze zostanie zabrudzony, może mocno wpłynąć na wydłużenie eksploatacji silnika bez najmniejszych kłopotów czy awarii. Jednak regularnie, czyli kiedy? Najlepiej każdego roku, a jeśli jeździsz dużo, nawet częściej. Wtedy do gry wchodzą przejechane kilometry. Należy tutaj zauważyć, że gdy jeździsz po mieście, olej zabrudza się szybciej, niż jak jeździsz po autostradzie. Przyjęło się jednak, że idealną granicą wymiany oleju silnikowego jest 20 tysięcy przejechanych kilometrów lub rok jazdy na tym samym oleju silnikowym. Pamiętaj jednak, że zawsze powinieneś stawiać na produkt z zaufanego źródła, płyn musi być taki, jaki zaleca producent. W doborze pomogą Ci na przykład w sklepie Carwit Auto Części.

Filtr paliwa – kiedy warto go wymienić?

Wiesz już, jak często wymieniać olej silnikowy. Co jednak z filtrami? Wszystkie oprócz filtra paliwa warto zmieniać wraz z olejem. Oczywiście filtr oleju trzeba zmieniać w tym samym czasie. Pozostałe, czyli kabinowy i powietrza można. Sytuacja jednak inaczej wygląda w przypadku paliwowego. Najlepiej jest decydować się na wymianę, co około 60 tysięcy kilometrów. Wiele jednak zależy od marki i modelu pojazdu, a także roku jego produkcji. Bezpiecznie będzie więc stawiać na nowy filtr paliwa, co drugą wymianę oleju silnikowego i pozostałych filtrów. Jeśli chcesz, możesz to robić nawet co roku. Auto na pewno Ci za to podziękuje. Najpierw jednak postaw na sprawdzone części, między innymi ze sklepu Carwit.

Opracowanie:

Carwit Częsci samochodowe, oleje, akumulatory

Szczecin , Księcia Witolda 9

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas