Materiał Partnera Formalności związane z zakupem używanego samochodu z zagranicy

Formalności związane z zakupem używanego samochodu z zagranicy

Aby móc korzystać z samochodu sprowadzonego z zagranicy nie wystarczy jedynie umowa kupna-sprzedaży. Kupując używane auto należy przejść przez szereg formalności, które są konieczne do tego, abyśmy mogli z niego korzystać. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie samochodu, jakie dokumenty powinieneś otrzymać oraz w jaki sposób zarejestrować auto sprowadzone z zagranicy w Polsce.

Kupno samochodu sprowadzonego z zagranicy

Poszukując używanego samochodu zwracamy uwagę na wiele szczegółów – stan techniczny pojazdu, przebieg czy cenę. Częstokroć sprowadzenie samochodu z zagranicy jest o wiele bardziej opłacalne, niż kupno auta z rynku krajowego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, profesjonalne komisy samochodowe zajmują się nie tylko sprzedażą używanych aut, ale także sprowadzaniem używanych samochodów z zagranicy na zamówienie. Klient określa swoje oczekiwania co do pojazdu, jak marka, model, przebieg, stan techniczny i widełki cenowe, a jego znalezieniem na rynku zagranicznym oraz sprowadzeniem do Polski zajmuje się profesjonalna firma.

Dokumenty, które powinniśmy otrzymać od sprzedawcy, to między innymi dowód rejestracyjny, polisa OC pojazdu, zaświadczenie o przejściu badań technicznych pojazdu oraz kartę pojazdu. Ubezpieczenie OC wykupione na samochód sprowadzany z zagranicy jest krótkoterminowe i nie przedłuża się automatycznie. Jeżeli umowa kupna-sprzedaży została sporządzona w języku innym, niż polski, konieczne będzie jej przetłumaczenie przez tłumacza przysięgłego. Osoby, które sprowadzają używany samochód z zagranicy, powinny w ciągu miesiąca zapłacić podatek akcyzowy. W zależności od tego, co oferuje komis samochodowy i na jakich warunkach podejmuje się sprowadzania samochodów używanych z zagranicy, każdorazowo przy kupnie takiego auta należy dopełnić wielu formalności.

Jak wygląda rejestracja samochodu w urzędzie?

Do wypełnionego wniosku o rejestrację należy dołączyć przetłumaczone dokumenty – umowę, kartę pojazdu i dowód rejestracyjny, zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym, dowód opłacenia akcyzy, potwierdzenie wyrejestrowania pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne – jeżeli są. Następnie jest wydawana decyzja o czasowej rejestracji pojazdu, tymczasowe tablice rejestracyjne, czasowe pozwolenie  i nalepka kontrolna. Profesjonalne komisy, takie jak Rent-Car Plus Patryk Karoń, nie tylko sprowadzają auta z zagranicy na zamówienie, ale również służą kompleksową pomocą podczas rejestracji, a ponadto obejmują je gwarancją legalności pochodzenia i bezwypadkowości.

Opracowanie:

Rent Car Plus Patryk Karoń

Częstochowa , Główna 24

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas