Materiał Partnera Zalety i wady oddawania samochodów do skupu

Zalety i wady oddawania samochodów do skupu

Masz stare auto, którego chcesz się pozbyć. W zależności od stanu samochodu, jest kilka sposobów na to, by tego dokonać. Jeśli nie nadaje się do użytku, najczęściej pozostaje zezłomowanie, jeśli jeszcze jeździ, możesz próbować dawać ogłoszenie o sprzedaży, albo oddać je do komisu. Możesz też, w każdej z tych sytuacji, przynajmniej skontaktować się z firmą prowadzącą skup samochodów używanych. A nóż okaże się to bardziej korzystne?

Czym skup aut różni się od komisu?

Wydawać by się mogło, że te dwa rodzaje działalności są bardzo podobne. Obie biorą samochód od jednego klienta i przekazują go innemu. Jednak różnice są dość znaczne. Komis bowiem jest pośrednikiem w sprzedaży samochodu. Nie wypłaca on gotówki klientowi, który zostawia auto w komisie, dopóki go nie sprzeda. Klient dyktuje cenę, a komis bierze prowizję od tej ceny i za sumę ceny klienta i swojej prowizji oferuje auto do sprzedaży. Dopiero, kiedy znajdzie się osoba chętna kupić samochód za taką kwotę, zostaje on sprzedane, a poprzedni właściciel otrzymuje pieniądze. Inaczej ma się rzecz w przypadku skupu samochodów – tutaj klient dostaje pieniądze od razu. Oddaje auto i więcej go nie interesuje. To firma skupująca auta troszczy się teraz o to, by na transakcji zarobić. Komis nie przyjmie auta w złym stanie technicznym, przewidując, że się ono nie sprzeda. Skup aut używanych i owszem – weźmie samochód, jeśli stwierdzi, że po rozmontowaniu może się opłacić sprzedać je na części.

Jak działa firma prowadząca skup samochodów?

Firma skupująca samochody używane posiada zwykle swoje własne pojazdy do transportu samochodów osobowych, więc nie ma problemu z przyjechaniem do klienta. Często przecież klient sprzedaje auto powypadkowe, albo uszkodzone w inny sposób, takie, które nie jeździ. Jest to też bardzo wygodne dla klienta, gdyż nie musi się on troszczyć o dotransportowanie auta do skupu. Pracownik firmy przyjeżdża z gotowym kompletem dokumentów do wypełnienia i podpisania, aby jak najbardziej ułatwić klientowi ten proces i zaoszczędzić jego i swój czas. Od wypełnienia formularza na stronie skupu aut Szkucik do sprzedaży auta mija co najwyżej kilka godzin, a jeśli chęć sprzedaży zgłosi się telefonicznie, może to być nawet krócej. Wypełnienie formularza jest przydatne po to, by firma wiedziała orientacyjnie, jaki to samochód i w jakim jest stanie i mogła ocenić szanse jego późniejszej sprzedaży i zysku.

Szybkość działania, płatność od ręki gotówką, pomoc przy wszelkich formalnościach, to główne zalety współpracy z firmą skupującą auta. Jeśli masz samochód, którego chcesz się z takiej czy innej przyczyny pozbyć, jest to najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób.

Podziel się