Artykuł sponsorowany Dlaczego należy pamiętać o regularniej wymianie opon w samochodzie?

Dlaczego należy pamiętać o regularniej wymianie opon w samochodzie?

Opony to ważna część naszego auta, jedyny punkt styku z podłożem, mają one duży wpływ na drogę hamowania i na nasze bezpieczeństwo. Zaleca się sezonową wymianę opon na letnie i zimowe, jak również zakup nowego ogumienia co 2-3 lata. Oprócz tego przed dłuższą trasą, np. wyjazdem na wakacje, jak i w sytuacji gdy coś się dzieje z oponami warto odwiedzić warsztat wulkanizacyjny i sprawdzić stan naszych opon, aby mieć pewność, że podróż będzie bezpieczna. W razie potrzeby będzie można od razu dokonać niezbędnych napraw. Dzięki temu mamy pewność, że możemy bezpiecznie przemieszczać się naszym autem nawet na większe odległości.

Wymiana opon

Opony zmieniamy sezonowo z letnich na zimowe i odwrotnie. W tym okresie wulkanizacja przeżywa oblężenie, więc trzeba liczyć się z kolejkami. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze umówienie się np. telefonicznie na konkretny dzień i godzinę, wówczas mamy pewność, że zostaniemy obsłużeni. Warsztat wulkanizacyjny dokona sprawnej wymiany naszych opon, możliwe będzie również sprawdzenie geometrii kół czy ich wyważenie. Wymiana opon powinna odbywać się regularnie dla bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu.

Serwis opon

Opony mogą ulec uszkodzeniu w wyniku różnych zdarzeń na drodze. Niekiedy nie ma konieczności ich wymiany a wystarczy jedynie odwiedzić serwis opon, gdzie wykonana zostanie odpowiednia naprawa. Dzięki temu możemy na nich jeszcze pojeździć i nieco opóźnić konieczność wymiany, bo pamiętajmy, że opony zawsze wymienia się parami, a niekiedy może to być znaczny koszt. Warto wybrać dobry warsztat wulkanizacyjny, z którym nasze opony zostaną potraktowane z największą troską.

Usługi wulkanizacyjne za wysokim poziomie dostępne są w wielu miejscach, jednak warto dokładnie sprawdzić, co oferują konkretne warsztaty i jakie są opinie na ich temat wcześniejszych klientów. Wówczas zyskamy pewność, że w dane miejsce warto udać się w celu wymiany lub naprawy opon. Odpowiednia troska o auto jest niezwykle ważna, gdyż może ono nam wówczas zdecydowanie dłużej posłużyć, a dodatkowo ryzyko wypadku będzie zdecydowanie niższe, jeżeli nasze opony będą w dobrym stanie. Wybierzmy zatem najlepszy warsztat, w którym przed wyruszeniem w trasę sprawdzimy stan opon.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas