Materiał Partnera Diagnostyki komputerowa. Rozpoznawanie przyczyn usterek w samochodzie

Diagnostyki komputerowa. Rozpoznawanie przyczyn usterek w samochodzie

W celu sprawdzenia sprawności samochodu często konieczne jest wykonanie diagnostyki komputerowej. Komputer diagnostyczny podłącza się do komputera sterującego samochodem. Umożliwia to sprawdzenie kondycji auta, a więc tego, jakie są jego rzeczywiste parametry, usterki i ich przyczyny. To czynność dostarczająca wielu ważnych informacji o stanie technicznym samochodu. Czego możemy się dowiedzieć po przeprowadzeniu diagnostyki komputerowej?

Kiedy wykonać

Pomiarów diagnostyki komputerowej należy dokonać podczas każdego przeglądu samochodowego. Nie należy wówczas zapomnieć o przyjęciu od diagnostyka wydruku z testera. Wczesne wykrycie wszelkich usterek ma istotny wpływ na ograniczenie kosztów ich wyeliminowania. Jeżeli decydujemy się na zakup samochodu koniecznie należy zlecić przeprowadzenie jego diagnostyki komputerowej. Ważne jest to, by taką diagnostykę przeprowadzała kompetentna i doświadczona osoba, która bez problemu odczytać wszystkie błędy i ich przyczyny. Diagnostyka komputerowa stanowi niemałe udogodnienie dla pracowników serwisu i ich klientów, gdyż w szybkim czasie informuje ich o źródle problemu i pozwala na jego szybkie usunięcia.

Przebieg badania diagnostycznego

Diagnostyczne badanie komputerowe samochodu rozpoczyna się od podłączenia testera diagnostycznego. Bardzo szybko pojawiają się na nim kody błędów, które rozpoznał komputer poprzez występujące ich rzeczywiste odchylenia od właściwych parametrów. Należy wówczas je odczytać i prawidłowo rozszyfrować. Umożliwia to rozpoznanie przyczyny usterki i uzyskanie informacji, którego elementu budowy samochodu ona dotyczy. Zawsze należy dokonać aktualnego wydruku z testera diagnostycznego. Na jego podstawie możliwe jest omówienie wyniku przeprowadzonej diagnostyki komputerowej samochodu.

Informacje uzyskane podczas diagnostyki

Informacje uzyskane z przeprowadzonej diagnostyki komputerowej samochodu pozwalają na rozpoznanie wielu usterek za pomocą kodów im przypisanym. Dotyczy to takich elementów budowy samochodu jak: system bezpieczeństwa ABS, AIRBAG, ASR, EPC, ESP, SRS, immobilizer, sterowniki silnika, układ paliwowy. Diagnostyka komputerowa samochodu pozwala także na uzyskanie cennych informacji o jego sprawności podczas jazdy. Dzięki niej można ocenić między innymi czas wtrysków, temperaturę oraz pracę przepływomierza. Badanie, którym jest diagnostyka komputerowa pozwala na szybkie wykrycie awarii bez konieczności rozbierania różnych podzespołów budowy samochodu.

Diagnostyka komputerowa to badanie samochodu, które umożliwia szybkie wykrycie wielu awarii. Przedsiębiorstwo Getrybe przeprowadza kompleksową usługę diagnostyki komputerowej oraz naprawę różnego rodzaju samochodowych awarii.

Opracowanie:

Getrybe Mechanika pojazdowa, serwis mercedes.

Szczecin , Mierosławskiego 3C

Podziel się