Artykuł sponsorowany Regularne serwisowanie auta - interwały przeglądów

Regularne serwisowanie auta - interwały przeglądów

Poszczególne elementy samochodu wraz z kolejnymi pokonywanymi kilometrami ulegają coraz większemu zużyciu. Zaniedbanie okresowych przeglądów może skutkować pojawieniem się poważniejszych awarii, których naprawa nie będzie taka prosta. Jak zwiększyć żywotność swojego auta? Dowiedz się, jaką rolę odgrywa regularny serwis pojazdów osobowych. Zapraszam do czytania.

Dlaczego okresowe przeglądy są tak ważne?

Regularne serwisowanie auta to nie tylko zwiększenie jego żywotności, ale również podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Jazda uszkodzonym pojazdem może stanowić poważne zagrożenie dla Ciebie, pasażerów i pozostałych uczestników ruchu. Odkładanie przeglądu na ostatnią chwilę to również ryzyko pogłębienia się ewentualnych awarii. Tym sposobem narazisz się na jeszcze większy koszt naprawy. Jak widać, systematyczne przeglądy to dobre rozwiązanie pod względem finansowym, które może podreperować Twój budżet. Badanie techniczne przeprowadzane w sprawdzonym warsztacie motoryzacyjnym pozwoli na wykrycie nawet najmniejszych usterek. Mechanika pojazdowa EPD CHUDYK AUTO we Wrocławiu to serwis naprawczy, który działa w branży motoryzacyjnej już od ponad 20 lat.

Jak często serwisować samochód?

Pamiętaj, że badania techniczne to obowiązek każdego kierowcy. Poruszanie się samochodem z nieaktualnym przeglądem może skończyć się surowym mandatem. Według prawa przegląd rejestracyjny należy wykonywać co 12 miesięcy. Przegląd okresowy to nieco inne zagadnienie od badania technicznego. Tutaj nic nie jest nakładane z góry. Na badanie okresowe wybierasz się ze swojej własnej woli. Mimo wszystko jest ono bardzo zalecane i nie warto z niego rezygnować. Producenci radzą, aby po zakupie nowego samochodu na pierwszy przegląd udać się najpóźniej do 3 lat od daty pierwszej rejestracji. Następna wizyta w warsztacie samochodowym powinna odbyć się po 2 latach. Po 5-letnim posiadaniu samochodu ze względu na jego użycie na stację diagnostyczną warto wybierać się przynajmniej raz w roku. Sprawdzenie stanu technicznego pojazdu obejmuje wszystkie układy oraz podzespoły, a także wymianę filtrów i olejów. Te powinny być wymieniane mniej więcej po 15 000 kilometrów. Stosowanie się do interwałów przeglądów ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa kierowcy oraz żywotności samochodu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas