Artykuł sponsorowany Czym się kierować przy wyborze piór do wycieraczek?

Czym się kierować przy wyborze piór do wycieraczek?

Do wypadków samochodowych najczęściej dochodzi na skutek niedostosowania prędkości jazdy do warunków, które panują aktualnie na drodze. Opady deszczu czy śniegu znacznie wydłużają drogę hamowania. Błoto, kurz i brud, które osiadają na szybie, sprawiają, że ciężko jest prawidłowo ocenić sytuację panującą na drodze. Dlatego też warto regularnie sprawdzać stan wycieraczek i je systematycznie wymieniać. 

Długość piór

Podczas wyboru wycieraczek kluczową kwestią jest dobranie odpowiedniej długości piór. W tym przypadku spotkać się można z dwoma drogami. Pierwsza mówi o tym, że wycieraczki należy dobrać według wymiarów podanych przez producenta danego samochodu. Według innych osób jednak warto postawić na nieco dłuższą wycieraczkę od strony kierowcy i krótszą od strony pasażera samochodu. Jeśli dotychczasowe wycieraczki sprawdzały się bez zarzutu, nie trzeba sobie ich długością zaprzątać głowy. Jednak jeśli wycieraczki nie działały prawidłowo, warto nieco poszperać na rynku i postawić na wycieraczki dłuższe po stronie kierowcy i krótsze od pasażera. Takie wycieraczki znajdziemy na przykład w sklepie internetowym Galon.

Materiał i jakość wykonania

Podczas wyboru wycieraczek warto zwrócić również uwagę na to, z czego zostały wykonane. Najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane np. z grafitu, a więc materiałów o znacznej wytrzymałości. Takie wycieraczki są nie tylko trwałe, ale i bardzo ciche podczas pracy. Najtańsze produkty na rynku wytwarzane są z kauczuku syntetycznego, który nie sprawdza się w tym przypadku najlepiej. Kiedy wycieraczki należy wymienić? Jeśli w czasie ich pracy na szybie zostają smugi to sygnał, że ich pióra są już zużyte. Wiele  w tym przypadku zależy od modelu auta, sposobu eksploatacji oraz samych wycieraczek. Na ogół ich pióra wymienia się raz na pół roku: wiosną i jesienią.

Kiedy wymienić pióra wycieraczki?

Niepokojącym sygnałem są także dziwne dźwięki wydawane przez wycieraczki – piszczenie czy skrzypienie.  Obniża to komfort jazdy, a przy okazji taka wycieraczka może porysować szybę. Same wycieraczki samochodowe można przy tym podzielić na kilka typów: modele szkieletowe mają cztery zaawansowane profile i są dopasowane do różnych aut, zaś modele bezszkieletowe z kolei sprawdzają się w zasadzie w każdych warunkach pogodowych. W przypadku wycieraczek hybrydowych dodatkowym atutem jest bezsprzecznie efektowny design, a to za sprawą pióra, które jest w całości zasłonięte i zintegrowane z ramieniem wycieraczki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas