Materiał Partnera Czym jest pomoc drogowa i jakie usługi obejmuje?

Czym jest pomoc drogowa i jakie usługi obejmuje?

Pomoc drogowa to usługa polegająca na szybkiej naprawie lub odholowaniu unieruchomionego pojazdu do najbliższego mechanika samochodowego za pomocą autolawety. Oferta tych specjalistów obejmuje rozruch awaryjny, wymianę akumulatorów, holowanie w razie awarii, wymianę opon, paliwo awaryjne i odzyskiwanie kluczy. Jakie jeszcze usługi wchodzą w zakres autoserwisu? Sprawdź to właśnie teraz!

Jak działa pomoc drogowa?

Przed przyjazdem na miejsce zdarzenia konsultant z pomocy drogowej przeprowadza wywiad z kierowcą, aby zawęzić prawdopodobną przyczynę awarii. Jeśli zlokalizowanie problemu nie jest możliwe, technik może wysłać samego mechanika lub lawetę. W większości przypadków pojazd nie wymaga holowania, a wszelkie problemy techniczne można rozwiązać na miejscu.
 Chociaż pomoc drogową zapewnia wiele różnych firm ubezpieczeniowych, ich produkty są zasadniczo takie same. Oznacza to, że jeśli pojazd się zepsuje, kierowca może zadzwonić do swojego ubezpieczyciela w celu uzyskania pomocy.

Różnica między pomocą drogową a autoholowaniem

Często zdarza się, że kierowcy w sytuacjach kryzysowych nie wiedzą, czy zadzwonić po pomoc drogową, czy autolawetę. W przypadku awarii samochodu zawsze należy skorzystać z oferty pomocy drogowej. W takich sytuacjach na miejsce zdarzenia przyjeżdża doświadczony mechanik, np. z Pomocy Drogowej Zębala, dysponujący niezbędnymi narzędziami. Jednymi z nich są mobilne komputery do diagnostyki elektronicznej, które są niezwykle przydatne w przypadku usterek nowszych modeli samochodów. Poza tym w podstawowym wyposażeniu znajdują się także: spawarki, agregaty, kompresory oraz elementy oprzyrządowania, które na co dzień znajdują się w stacjonarnych warsztatach samochodowych.

Kiedy zadzwonić po autoholowanie?

Usługa autoholowania wiąże się z przyjazdem lawety na miejsce zdarzenia i odwiezieniem uszkodzonego lub powypadkowego samochodu. W takiej sytuacji wszelkie naprawy wykonywane będą w warsztacie. Co za tym idzie, z tego typu oferty korzystają zazwyczaj kierowcy, którzy uczestniczyli w wypadku, groźnej stłuczce lub doprowadzili do poważnego uszkodzenia samochodu, np. w czasie dachowania. Autoholowanie samochodu odbywa się z użyciem sprzętu, na który wjeżdża się przednimi kołami holowanego samochodu. Kierowca nie musi przebywać w aucie w czasie wykonywania procedury transportowej. Jako że pojazd jest odpowiednio zabezpieczony, uszkodzenie układu hamulcowego lub kierowniczego nie stanowi przeszkody w przewozie. Jedynym wymogiem jest to, że masa holowanego pojazdu nie może przekraczać masy pojazdu holującego. 

Opracowanie:

Zębala Pomoc drogowa

Trojanowice , Słoneczna 16

Podziel się