Materiał Partnera Czym jest diagnostyka komputerowa samochodu oraz dlaczego warto z niej korzystać?

Czym jest diagnostyka komputerowa samochodu oraz dlaczego warto z niej korzystać?

Zarówno w większości nowych jak i starszych modeli samochodów bardzo często spotkać się możemy z sytuacją, że nasza tablica rozdzielcza zacznie nieco przypominać rozświetloną choinkę, ponieważ zaczną się na niej palić różnego rodzaju lampki kontrolne, które poinformują nas, że coś jest nie tak z danym elementem naszego pojazdu. Przydatną usługą w takim przypadku jest wykonanie diagnostyki komputerowej samochodu i to właśnie na niej postaramy się skupić w naszym artykule.

Na czym polega diagnostyka komputerowa samochodu?

Usługa związana z diagnostyką komputerową samochodu ma za zadanie wykrycie niewidocznych na pierwszy rzut oka usterek naszego pojazdu, a dzieje się to poprzez podłączenie specjalnego urządzenia posiadającego niezbędne do tego oprogramowanie do naszego samochodowego komputera pokładowego, co umożliwi mechanikowi skuteczne sprawdzenie wszelkich parametrów oraz tego, czy są one zgodne z wytycznymi określonymi przez producentów samochodów. Dzięki diagnostyce komputerowej w bardzo łatwy sposób możemy wykryć usterki związane między innymi z układem paliwowym, silnikiem, ABS-em, immobilizerem oraz innymi komponentami, których działanie związane jest z instalacją elektryczną w samochodzie.

Kiedy powinniśmy wykonać diagnostykę komputerową samochodu?

Sygnałów informujących o konieczności wykonania diagnostyki komputerowej w celu wykrycia a także późniejszej naprawy usterek jest wiele, a niewątpliwie wyróżnić wśród nich możemy:

  • nagłe tracenie mocy silnika
  • włączanie się lampek kontrolnych na tablicy rozdzielczej
  • skoki napięcia elektrycznego (na przykład przygasanie lamp bądź nieprawidłowe działanie radia).

W tym momencie warto wspomnieć, że diagnostykę komputerową powinniśmy przeprowadzać co jakiś czas nie tylko w przypadku, gdy samochód da nam już sygnały, że coś jest z nim nie tak ale również profilaktycznie, ponieważ czasem lepiej wcześniej wykryć daną usterkę niż później narazić się na utratę większej ilości pieniędzy, które będziemy musieli przeznaczyć na dużo większą naprawę. Jeśli chcemy być pewni, że cała usługa diagnostyki komputerowej wraz z późniejszą naprawą usterek zostanie wykonana w stu procentach prawidłowo, to warto udać się z tym do profesjonalnego warsztatu samochodowego Mj Serwis Michał Albrecht.

Dlaczego warto skorzystać z diagnostyki komputerowej samochodu?

Usługa związana z diagnostyką komputerową samochodu niesie za sobą wiele zalet takich jak:

  • dokładna wiedza na temat stanu naszego pojazdu
  • bezinwazyjne wykrywanie usterek
  • możliwość szybkiej naprawy usterki
  • możliwość dokładnego sprawdzenia samochodu podczas dokonywania zakupu.

Podziel się