Materiał Partnera Czym jest auto detailing?

Czym jest auto detailing?

Auto detailing to stosunkowo nowa dziedzina w polskim świecie motoryzacyjnym. Większość kierowców zapewne kiedykolwiek spotkała się z tym pojęciem, jednak nie zawsze wiedzą co ono dokładnie oznacza. Auto detailing wiąże się z kosmetyką samochodową – renowacją i starannym oczyszczeniem. Jakie zabiegi mieszczą się w zakresie tej usługi? Na czym właściwie one polegają?

Auto detailing – charakterystyka ogólna

Usługa auto detailingu w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które chcą poprawić wygląd estetyczny swojego samochodu, powinny zainteresować się tym tematem, bowiem auto detailing to proces mający na celu porządne oczyszczenie, zakonserwowanie oraz poddanie gruntownej renowacji danego samochodu. Często usługi te wykonuje się nawet przez kilka dni, jednak warto wykonać ten zabieg, ponieważ  otrzymany pojazd wygląda niczym ten z salonu. Auto detailing skupia się na czyszczeniu zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony pojazdu, dlatego wyróżniamy dwa rodzaje tej usługi. W ramach zewnętrznych działań wykonuje się mycie, polerowanie i niwelowanie zabrudzeń z lakieru samochodowego. Możliwe do usunięcia są także rysy oraz wgniecenia powstałe na karoserii. Auto detailing wewnętrzny polega na wyczyszczeniu tapicerki, kokpitu oraz innych elementów wyposażenia samochodu. W tym celu wykonywane jest pranie, odkurzanie, a także zabezpieczanie i konserwacja poszczególnych elementów.

Usługi wykonywane w ramach auto detailingu

W ramach auto detailingu wykonywanych jest szereg czynności mających upiększyć wygląd samochodu. Polerowanie lakieru i woskowanie zabezpieczą pojazd przed różnymi warunkami pogodowymi, natomiast renowacja kloszy oraz lamp zapewni lśniący wygląd świateł. W przypadku starszych samochodów podejmowane są również działania mające na celu wyczyszczenie wnęk komory silnika, nadkoli i bagażnika. Usługa auto detailingu jest wykonywana przez firmę Perfekt, zajmującą się profesjonalną kosmetyką samochodową. Swoje zlecenia firma ta wykonuje na miejscu, jednak jest możliwość dojazdu do klienta. Dlaczego warto wykonać zabieg auto detailingu? Po pierwsze – można szybko i łatwo zadbać o estetyczny wygląd samochodu, a po drugie – znacząco podnieść jego wartość, zwłaszcza jeżeli chcesz go sprzedać w satysfakcjonującej cenie.

Opracowanie:

Perfekt PW Dominik Nowak

Gorlice , Stróżowska 91

Podziel się