Materiał Partnera Czym jest auto detailing?

Czym jest auto detailing?

Obecnie coraz prężniej rozwija się proces, który nazywa się car detailingiem. Jednak mimo tego, że kierowcy chętniej szukają informacji o tych usługach, wciąż uważa się je za niszowe. Pomagają utrzymać samochód w dobrym stanie i przede wszystkim - zadbać o jego wygląd i dobre działanie poszczególnych funkcji. Jakie działania wchodzą w skład car detailingu?

Kosmetyka samochodowa: czy myjnia wystarczy?

Dla wielu właścicieli samochodów myjnia, czy to ręczna, czy automatyczna, jest podstawowym sposobem na utrzymanie pojazdu w czystości. Czasem dochodzi do tego odkurzanie wnętrza auta i jeśli chodzi o zabiegi, to by było na tyle. Czy to wystarczy? Z pewnością w ten sposób da się pozbyć zanieczyszczeń, ale można przecież iść nieco dalej. Car detailing pozwala przywrócić samochód do stanu, w jakim był po wyjeździe z salonu. Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd.

Czym jest car detailing?

Auto detailing czy też kosmetyka samochodowa to pakiet działań, które mają na celu przywrócić pojazdowi dawny blask. Być może brzmi to nieco górnolotnie, ale chodzi po prostu o wieloetapowe czyszczenie i renowację auta.

Jeśli więc za tą nazwą kryje się czyszczenie, to czy nie lepiej pozostać przy zwyczajnym myciu samochodu? Otóż nie, ponieważ kosmetyka aut to zabieg, który trwa nawet kilka dni, a wszystko odbywa się powoli i starannie. Tak, aby auto wyglądało, jak nowe po zakończeniu działań. Podczas zabiegu jest więc dokładnie czyszczone, usuwane są również niewielkie defekty.

Renowacja samochodu krok po kroku

W trakcie kosmetyki samochodu usuwane są zabrudzenia z wewnątrz oraz z zewnątrz auta. Jak wspomnieliśmy, da się wyeliminować także niewielkie defekty takie jak zadrapania, odpryski lakieru czy przebarwienia. Czyszczeniu poddaje się również te elementy, które zazwyczaj są pomijane, czyli na przykład felgi czy reflektory. Na koniec poleruje się lakier, a także zabezpiecza karoserię na przyszłość. Dzięki temu zapobiega się przyczepianiu drobinek kurzu i brudu do powierzchni samochodu.

Jak przeprowadzić zabieg auto detailingu?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że renowację przeprowadza się samemu, używając odpowiednich kosmetyków samochodowych. Trzeba jednak być niezwykle ostrożnym i dobrze wiedzieć, jak tymi kosmetykami się posługiwać. Dlatego powstały salony, które zajmują się tym profesjonalnie. Firmy takie jak Lux Bryka przeprowadzają zabiegi z zakresu kosmetyki aut, dbając o to, by końcowy efekt był jak najlepszy. Oddając pojazd w ręce specjalistów, wiesz, że otrzymasz je z powrotem w doskonałym stanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas