Materiał Partnera Czy zakup używanych części samochodowych się opłaca?

Czy zakup używanych części samochodowych się opłaca?

Koszty utrzymania samochodu nie są małe, szczególnie po kieszeni dają się odczuć kwoty związane z naprawą auta i zakupem nowych części samochodowych. Na rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w sprzedaży używanych części samochodowych. Czy zakup takich części z drugiej ręki się opłaca?

Części używane - korzyści z ich zakupu

Zastanawiasz się, skąd biorą się w sklepach części używane? Są one pozyskiwane zazwyczaj z samochodów powypadkowych albo starych aut, które z różnych powodów zostały oddane przez właścicieli na złom. W stacjach demontażu pojazdów specjaliści rozbierają auto i pozyskują z nich te części, które nadają się jeszcze do użytku. Jak mówi nam właściciel firmy Autotransport, Michał Guranowski, która specjalizuje się także w sprzedaży części używanych, często części używane pochodzą z prawie nowych samochodów, więc ich jakość jest doskonała, mimo że pochodzą z drugiej ręki.

Jakie są największe zalety wynikające z zakupu części używanych?

  1. Atrakcyjna cena - kwota zakupu części używanych jest dużo niższa, niż kwota zakupu takiej samej, ale zupełnie nowej części. Są to czasami oszczędności rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset procent!
  2. Oryginalny produkt w dobrej cenie - kiedy decydujesz się na zakup nowych części samochodowych, nie zawsze wybierasz oryginały. Ich cena często jest bardzo wysoka, chociaż są one gwarancją jakości, to jednocześnie nie zawsze można sobie na nie pozwolić. Zakup części używanych to często zakup oryginałów, które jednak mają o wiele niższą cenę. Co więcej - używane oryginały są bardzo często o wiele lepsze od nowych zamienników! Warto mieć to na uwadze, kiedy kupujemy części do samochodu.
  3. Możliwość znalezienia praktycznie nowych części używanych - nie wszystkie części samochodowe używane pochodzą ze starych samochodów, w końcu wypadki się zdarzają także przy praktycznie nowych autach.

Kupowanie używanych części jest doskonałym wyborem wtedy, kiedy kierujesz samochodem, który nie jest już na gwarancji, a także w przypadku starych samochodów. Wtedy koszt zakupu części i naprawy jest o wiele niższy, niż przy kupnie nowych elementów.

Gdzie kupować części używane?

Gdzie najlepiej kupować używane części samochodowe? Najlepiej wybierać takie miejsca, które specjalizują się w sprzedaży części używanych i cieszą się dobrymi opiniami wśród dotychczasowych klientów. Wyspecjalizowany sprzedawca z pewnością bez problemów znajdzie odpowiednie części, które pasować będą do Twojego auta, a przy tym oferować będzie tylko działające i pełnowartościowe części.

Opracowanie:

Autotransport. Michał Guranowski

Grębocin , Kowalewska 45

Podziel się