Artykuł sponsorowany Częste problemy z parkowaniem w małych i dużych miastach

Częste problemy z parkowaniem w małych i dużych miastach

Samochód jest najpopularniejszym i najwygodniejszym środkiem transportu. W związku z tym, że zakup przyzwoitego auta jest wydatkiem, na który może sobie pozwolić większość z nas, po ulicach jeździ coraz więcej samochodów. Niestety, tworzy to również problemy, z którymi się musimy zmagać na co dzień - zanieczyszczone powietrze, korki na drogach i problemy z miejscami parkingowymi, zarówno w dużych i małych miastach.

Częsty problem starych i nowych osiedli

Kiedyś żyło się inaczej - samochód był towarem luksusowym, a jeśli już ktoś posiadał wymarzone auto, był to zwykle jeden pojazd na rodzinę. Pod koniec lat ‘80 po polskich drogach jeździło 327 tysięcy aut, dziś jest to ponad 19 milionów. Wykonanie zmian infrastrukturalnych jest nie lada zadaniem. Centra miast oraz stare osiedla nie były projektowane z myślą o dużej ilości samochodów. Skutkiem tego jest przerabianie trawników na miejsca parkingowe, a jeśli pod blokiem nie ma miejsca, które można przeznaczyć na miejsca postojowe, obserwuje się “parkingową samowolkę”.

Podobnie wygląda sytuacja na nowych osiedlach, choć tu problemem jest głównie maksymalna chęć zysku deweloperów. Wysokie ceny działek i materiałów budowlanych sprawiają, że deweloper woli wybudować jak największą ilość mieszkań, nawet kosztem miejsc parkingowych. Dodatkowym problemem jest dość wysoka cena miejsca postojowego. Zwykle jest to koszt około kilkudziesięciu tysięcy złotych, co dla wielu osób jest zbyt dużym wydatkiem.

Na wolne miejsca parkingowe możemy liczyć najszybciej na parkingach strzeżonych.

Parking strzeżony i niestrzeżony

Osoby, które mają w swoim otoczeniu parkingi strzeżone, mogą się uznać za prawdziwych motoryzacyjnych szczęściarzy. Parking całodobowy, taki jak SZAREL MAX - Parking Strzeżony 24h Rzeszów, jest nie tylko rozwiązaniem problemu z parkowaniem, ale i gwarancją bezpieczeństwa. Parkingi strzeżone są wyposażone w elementy ochronne, które minimalizują ryzyko kradzieży lub uszkodzenia pojazdu. A jeśli to nastąpi, możemy się ubiegać o odszkodowanie. Tego typu lokalizacje mają również parking dla niepełnosprawnych, a także dla busów i tirów.

Wybierając parking, zwróć uwagę na to, czy jest on strzeżony, czy też niestrzeżony (dozorowany). Mimo że obydwa są ogrodzone i mogą posiadać podobne elementy ochrony, to jest między nimi znacząca różnica. Parking niestrzeżony nie prowadzi ewidencji pojazdów, a uiszczając opłatę, płacisz w zasadzie tylko za miejsce parkingowe. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia pojazdu, nie masz prawa do odszkodowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas