Materiał Partnera Car wrapping, czyli zmiana koloru auta folią

Car wrapping, czyli zmiana koloru auta folią

Nie musisz zgłaszać się do popularnego programu Odjazdowe Bryki Braci Collins, aby móc cieszyć się niezwykłym samochodem w unikalnych barwach. Nie musisz również wydawać na to dużo pieniędzy. Dzisiaj najlepsze warsztaty autodetailingu oferują bowiem specjalistyczny car wrapping w przystępnej cenie. Jest to nic innego jak oklejanie auta folią, która oprócz zmiany wyglądu zewnętrznego wpływa na ochronę karoserii.

Tuning optyczny na każdą kieszeń

Car wrapping to coraz popularniejsza metoda tuningu optycznego, który pozwala w szybki i stosunkowo tani sposób zmienić estetykę zewnętrzną samochodu. Projekty zmiany wyglądu auta nie dotyczą przy tym, tylko nadawania im cech sportowych. Pojazd może dzięki specjalistycznym foliom być przygotowany w eleganckiej wersji lub po prostu jego karoseria może zostać odświeżona.

Car wrapping polecany jest zatem dla różnych klientów. Mogą go stosować osoby, które chcą, aby ich samochody ponownie wyglądały jak wprost z salonu sprzedażowego. Metoda ta nie tylko jest jednak stosowana do renowacji pojazdów, ale także do ciekawych aranżacji zewnętrznych. Do zakładów autodetailingowych zgłaszają się również posiadacze nowoczesnych i drogich aut, które odmieniane są kolorystycznie, wielokrotnie przypominając najlepsze „bryki” z popularnej gry Need for Speed.

Dlaczego jednak car wrapping święci dzisiaj na rynku tryumfy? Jest to przede wszystkim metoda tańsza od lakierowania pojazdu powłokami perłowymi, metalicznymi czy matowymi. Efekt wielokrotnie jest zaś ciekawszy i bardziej unikalny. Na tym dzisiaj zależy klientom.

Po co stosować car wrapping?

Car wrapping jest polecany nie tylko przy odmianie wizualnej pojazdu, ale także dla zabezpieczenia jego karoserii. Nic dziwnego, że na oklejanie foliowe decydują się właściciele salonowych modeli najnowszych samochodów marek premium. Stosowane folie wysokiej jakości pomagają konserwować karoserię. Zabezpieczają ją przed warunkami pogodowymi, uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zarysowanie, a także zapewniają doskonałą ochronę antykorozyjną. Najlepsze folie są także odporne na brud, promienie UV oraz środki czyszczące.

Car wrapping wykorzystywany jest także powszechnie w motorsporcie do oklejania aut rajdowych i wyścigowych w barwy sponsora. Oklejanie można także wykorzystać przy personalizowaniu wizerunku floty aut osobowych czy też dostawczych.

Rodzaje folii używanych w car wrappingu

Car wrapping to dziedzina autodetailingu, która wymaga od mechaników przejścia specjalistycznych kursów. Nie każdy zakład jest w stanie zagwarantować odmianę wizerunku pojazdu tą metodą. Wykorzystywane są przy tym specjalne folie. Zalicza się do nich folie monometryczne, kalandrowane, a także polimeryczne. W przypadku skomplikowanych aplikacji oraz przy tuningu optycznym detali świetnie sprawdzają się tzw. folie wylewane. Dana pracownia car wrappu może przy tym zagwarantować zarówno katalogowe kolory, jak i personalizowane projekty z unikalnymi wzorami oraz artystycznymi motywami. O to dbają eksperci z CUSTOM GARAGE, gdzie przeprowadzane są spektakularne metamorfozy samochodów.

Ile trwa oklejanie samochodu?

Oklejanie samochodu najczęściej trwa od 2 do 3 dni. Przy większych pojazdach, bardziej złożonych kształtach nadwozia, a także przy większej ilości elementów czas pracy może się wydłużyć. Warto jednak poczekać na spektakularny efekt, który utrwalony jest na wiele lat.

 

Opracowanie:

Custom Garage Aksel Asulian

Katowice , bpa Herberta Bednorza 19A

Podziel się