Artykuł sponsorowany 5 cech dobrego pracownika pomocy drogowej

5 cech dobrego pracownika pomocy drogowej

Wśród pasjonatów motoryzacji można spotkać wiele osób, które interesują się nie tylko parametrami nowych modeli pojazdów, ale też kwestią bezpieczeństwa drogowego. Praca w pomocy drogowej pozwala na zdobycie dużego bagażu doświadczeń związanej z obserwacją stłuczek i kolizji. Na wykonywanie tej pracy decyduje się często wiele osób, które szukają mocnych wrażeń i ekstremalnych sytuacji. Czy są to wystarczające cechy, które uprawniają do podjęcia pracy w ratownictwie drogowym?

Posiadanie prawa jazdy oraz chęć uczenia się

Ważnym wymaganiem formalnym jest posiadanie prawa jazdy kategorii B lub C, w zależności od typu, rozmiaru i przeznaczenia lawety. Spełnieniu tego warunku musi towarzyszyć chęć doskonalenia się związana z poznawaniem specjalistycznych urządzeń, takich jak: wyciągarki linowe, rampa czy stateczniki. Nowe rozwiązania i sprzęt pojawiają się bezustannie, dlatego ważne, by zadbać o odpowiednie kwalifikacje pracowników, podkreśla Maciej Woźniak Pomoc Drogowa.

Kondycja fizyczna i wytrzymałość

W pracy pomocnika drogowego ważna jest gotowość do pracy w trudnych warunkach i o wymagających porach. Wypadki zdarzają się przez całą dobę i niejednokrotnie trzeba pracować w deszczu lub innych niedogodnościach. Praca ta wymaga również kondycji i odpowiednich warunków fizycznych, które pozwolą dotrzeć do usterek znajdujących się w trudno dostępnych miejscach auta.

Dyspozycyjność oraz oddanie

Z pewnością w roli pracownika pomocy drogowej nie sprawdzi się osoba roszczeniowa, która jest niechętna do podejmowania odpowiedzialności, ale też i wyzwań. Zlecenie pomocy może pojawić się w godzinach nocnych lub wczesnym porankiem. W dużej liczbie mają one miejsce także w okresach świątecznych oraz urlopowych. Często pracownicy takich firm muszą dokonywać trudnych wyborów konieczności pomocy poszkodowanym w wypadku, a możliwością spędzenia wolnych dni z rodziną.

Ostrożność oraz opanowanie

Te cechy wiążą się z czynnikami opisanymi powyżej i warunkami, które czynią pracę operatora niebezpieczną. Przechodzenie na śliskiej rampie lawety lub konieczność “wczołgania” się pod auto musi odbywać się z poszanowaniem wszelkich wymaganych zasad bezpieczeństwa. Ważne jest przy tym również, by pracownik pomocy drogowej był odporny na stres.

Ścisły umysł i wyobraźnia przestrzenna

Posiadanie tych cech pozwala na zdecydowanie sprawniejszą pracę oraz szybkie wydobycie uszkodzonego pojazdu i odholowanie samochodu. Z cechą to współgra spostrzegawczość oraz dobry wzrok, który pozwala dostrzec ważne szczegóły, co często pozwala na uniknięcie większych uszkodzeń holowanego auta, ale też umiejętność wykonywania szybkich obliczeń i trafnych szacunków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas