Artykuł sponsorowany Twoje auto uległo niespodziewanej awarii? Wezwij Hol-Park

Twoje auto uległo niespodziewanej awarii? Wezwij Hol-Park

Niespodziewane awarie samochodu to zmora każdego kierowcy, zwłaszcza jeżeli auto dopiero co wyjechało od mechanika. To, co powinniśmy zrobić, to na pewno nie panikować, tylko odpowiednio zabezpieczyć pojazd i spróbować naprawić usterkę. Jeżeli jest to niemożliwe, należy wezwać pomoc drogową. Całodobowe usługi holowania oferuje kielecka firma Hol-Park.

Jak zabezpieczyć auto na drodze?

Samochód, który uległ awarii na drodze, nie może stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego musi być odpowiednio zabezpieczony. W pierwszej kolejności należy zjechać lub zepchnąć auto na pobocze i włączyć światła awaryjne. Wszyscy pasażerowie powinni wyjść z pojazdu. Następnie w odpowiedniej odległości ustawić trójkąt ostrzegawczy, by inni, przejeżdżając obok kierowcy, wiedząc o awarii, mogli zachować należytą ostrożność. Warto także sprawdzić, co tak naprawdę zatrzymało samochód – może uda się go przywrócić do sprawności. Jeżeli awaria będzie zbyt poważna, pozostaje wezwanie pomocy drogowej, np. świadczącej usługi 24 godziny na dobę firmy Hol-Park.

Czy autopomoc to tylko holowanie?

Zdecydowanie NIE. Wprawdzie usługi holownicze to podstawowy zakres działalności firm oferujących pomoc drogową 24h, ale nie jedyny. Pracownik autopomocy często także naprawi samochód na drodze (jeśli są to drobne usterki), pomoże wymienić przebitą oponę, odpalić pojazd, a nawet przywiezie paliwo. Powróćmy jednak do głównej działalności firm oferujących pomoc drogową. Czy w tej kwestii są jakieś ograniczenia? Przedstawiciel P.U.H. Hol-Park tak odpowiada na to pytanie:

„Na lawecie można przewieźć praktycznie wszystko. Zarówno motocykle oraz samochody osobowe, jak i wielkogabarytowe maszyny budowlane i rolnicze. Znane są także przypadki, gdy na lawecie transportowano różnego rodzaju sprzęt domowy, sprzęt specjalistyczny czy meble ogrodowe”.

Najczęstsze przyczyny awarii na drogach

Awarie na drogach to codzienność, z którą mierzy się wielu kierowców. Najczęściej dotyczą układu hamulcowego (np. wyciek płynu) i elektrycznego (np. wadliwie działający rozrusznik). Zdarzają się także awarie silnika i usterki sprzęgła. Bardzo częstym problemem, z którym na szczęście duża liczba kierowców potrafi sobie poradzić, jest przebita opona. Jednak większość uszkodzeń na drodze wymaga pomocy specjalisty, dlatego w przypadku poważnych problemów zawsze warto mieć pod ręką numer telefonu do fachowców z pomocy drogowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas