Materiał Partnera Zalety ręcznych zaszywarek do worków

Zalety ręcznych zaszywarek do worków

Ręczne zszywarki do worków to lekkie, podręczne maszyny, które już wiele lat temu znalazły szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, wydobywczym, budownictwie, rolnictwie oraz przetwórstwie owoców i warzyw. Są one bardzo przydatne w końcowej fazie produkcji, w procesie uszczelniania i zamykania różnego rodzaju opakowań lub powłok. W naszym artykule przedstawiamy główne zalety nowoczesnych, mobilnych urządzeń do zszywania.

Właściciele zakładów produkcyjnych często organizują mobilne stanowiska do zaszywania pojedynczych worków, by usprawnić proces przygotowania towarów i ich dystrybucję. Zastosowanie tych maszyn jest uniwersalne – najczęściej służą one do obróbki zróżnicowanych materiałów, napełnionych towarem.

Dynamiczny i bezpieczny proces zamykania worków

Podczas pakowania produktów nie zawsze istnieje możliwość operowania workiem, który należy sprawnie zamknąć, by towar nie uległ zniszczeniu, zanieczyszczeniu, wilgoci i nie wysypał się na podłoże. Maszyny, takie jak zaszywarki ręczne, umożliwiają wykonanie ekspresowych zaszyć ściegiem jedno – lub dwunitkowym, z taśmą krepową, kartonową lub kordem uszczelniającym, które bez trudu można dopasować do rodzaju worka. W ciągu godziny operator zaszywarki wykona szwy nawet na kilkuset sztukach.

Taki specjalistyczny sprzęt można bez trudu transportować w różne miejsca, dzięki czemu zamknięte worki z gotowym produktem szybciej trafią do swoich odbiorców: klientów indywidualnych oraz hurtowni. Jaki model zaszywarki wybrać, by do wnętrza opakowania nie dostał się kurz, a towar nie utracił wartości? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, warto skontaktować się ze specjalistami z firmy Program-B, jednego z czołowych, polskich dystrybutorów certyfikowanych maszyn do szycia, linii do zszywania worków i mobilnych zaszywarek.

Zaszywarki do różnych rodzajów materiału

Ręczna zaszywarka przeznaczona jest do obróbki worków o zróżnicowanej grubości i kształcie, wykonanych z: papieru (w tym warstwowego, z domieszką polietylenu), płótna lnianego, bawełny, juty oraz tkanin polipropylenowych. Można ją również z powodzeniem wykorzystać do zamykania worków ażurowych, na przykład lnianych lub raszlowych.

Ręczne maszyny zszywające świetnie współpracują zarówno z tworzywami sztucznymi, jak i tkaninami naturalnymi, tworząc mocne, trwałe zamknięcie otworu worka. Urządzenia te są też wyposażone w automatyczne systemy tnące oraz smarowanie, co minimalizuje ryzyko kosztownych awarii czy strat materiałowych.

Opracowanie:

Program-B

Łomianki , Kościuszki 8

Podziel się