Artykuł sponsorowany Włókniny w krawiectwie

Włókniny w krawiectwie

Dzisiejsze możliwości produkcyjne sprawiają, że dostępnych jest wiele rodzajów tkanin zwiększających jakość i użyteczność wykorzystywanych przez nas na co dzień produktów od odzieży, przez akcesoria po meble. Są one przedmiotem zainteresowania firm produkcyjnych, ale coraz częściej zwracają na nie uwagę osoby, które szyciem i produkcją ubrań czy mebli zajmują się hobbystycznie.

Matex to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji włóknin tapicerskich, ocieplaczy krawieckich oraz wypełnienia w postaci waty czy kulek silikonowych. Współpracujemy z firmami reprezentującymi różne branże, gdyż uniwersalność naszego produktu sprawia, że wykorzystać go można wszędzie tam, gdzie potrzebujemy coś ocieplić, wypełnić lub wzmocnić. Służymy radą, jaką włókninę lub produkt dobrać, a do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, budując partnerską relację. Zamówienia realizujemy terminowo i rzetelnie.

Włókniny tapicerskie- do czego są przydatne

Siadając na fotelu lub ulubionej kanapie rzadko kiedy zastanawiamy się, z czego się one składają i co sprawia, że są miękkie lub twarde. Decyduje o tym wypełnienie tapicerskie, którego rodzaj zależy od producenta mebli i od rodzaju mebla. Popularne są pianki tapicerskie czy podbitki z tworzyw sztucznych jak polipropylen, które występują w różnych gramaturach i wymiarach. Stosuje się je w miękkich meblach, czy do obszywania sprężyn w materacach. Owata lub flizelina stosowane są tuż pod tkaniną wybraną na obicie fotela, jako warstwa wyściełająca. Nadają meblom odpowiednią sprężystość, chronią przed odkształcaniem i zwiększają przez to komfort ich użytkowania. Włóknina poliestrowa nie chłonie wilgoci i nie pachnie, dzięki czemu sprawdza się w produktach używanych przez alergików.

Wkłady kołdrowe i kulki silikonowe

W naszej firmie zaopatrzą się państwo w wysokiej jakości wkłady kołdrowe oraz watę poduszkową, które cieszą się zainteresowaniem rodzimych producentów kołder i poduszek. Wytwarzane są z wysokiej jakości włókien, które są wytrzymałe i chronią kołdrę lub poduszkę przed zmianą kształtu. Trwałość i jakość oraz odporność na wysokie temperatury prania to największe zalety naszych produktów. W ofercie znajdują się wkłady do kołdry letniej, zimowej lub całorocznej. Klientom oferujemy również kulki silikonowe, które sprawdzą się w wyrobach charakteryzujących się długim okresem użytkowania. Można nimi wypełnić zabawki, poduszki czy inne elementy dekoracyjne. Zachowują one swój kształt, są ciepłe i lekkie. Jeśli kulek użyjemy jako wkładu do poduszek, to docenimy ich kolejną cechę: dopasowanie do kształtu głowy, co znacznie zwiększa komfort snu. Do produkcji wszystkich naszych towarów wykorzystujemy nowoczesne technologie oraz wciąż rozbudowywany park maszynowy. Wybieramy surowce o najwyższej jakości, aby zapewnić produkty o najlepszej wartości użytkowej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas