Materiał Partnera Krawat czy mucha – co powinien wybrać mężczyzna na różne okazje?

Krawat czy mucha – co powinien wybrać mężczyzna na różne okazje?

Krawaty i muchy to obowiązkowe elementy eleganckich męskich strojów. Bez nich wydawałyby się niekompletne i zdecydowanie nie prezentowały już tak ekskluzywnie. Wielu mężczyzn jednak nie wie, na jakie okazje wybierać poszczególne dodatki i czym należy się kierować. Kiedy warto zdecydować się na muchę, a w jakich sytuacjach lepiej ograniczyć do klasycznego krawatu?                                      

Jak wybierać?

Krawat to rozwiązanie uniwersalne i sprawdzi się w wielu sytuacjach, Zwłaszcza na różnego rodzaju konferencjach, szkoleniach i spotkaniach biznesowych.  Jednakże krawatu nie wolno nosić się do smokingu! Mucha jest uznawana za dodatek szczególnie uroczysty i powinna być zarezerwowana na specjalne okazje, na przykład studniówki lub wesela. I choć jest obowiązkowym elementem smokingu (czarna) oraz fraku (biała), doskonale komponuje się również ze zwykłym garniturem. Mucha ma jedną poważną wadę – może optycznie powiększać twarz. Panom o pełniejszej sylwetce poleca się zatem krawat, który optycznie ją wyszczupli.

Gdzie kupować?

Duże znaczenie ma przede wszystkim materiał oraz ogólna estetyka wykonania. Bez względu na to, czy mężczyzna decyduje się założyć krawat, czy też muchę – warto sięgać po te z najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że trzeba wydawać fortunę na eleganckie dodatki. Można znaleźć wiele sklepów, w których kupi się luksusowe krawaty i muchy w atrakcyjnych cenach. Przykładem może być sklep Kamelia, który znajduje się w Słubicach na terenie województwa lubuskiego.

Co oznacza kolor?

I choć to kobiety są mistrzyniami w dobieraniu kolorów, mężczyźni również powinni uważać na to, co na siebie ubierają. Kolory krawatów i muszek mogą mieć ukryte znaczenie, które dla wielu osób jest bardzo ważne.

Znaczenie kolorów:

  • Czerwony – symbol władzy i siły, bardzo często wybierany przez polityków. Pomaga sprawiać wrażenie silnej i pewnej siebie osoby.
  • Żółty – symbol radości, otwartości i pozytywnego podejścia do życia.
  • Fioletowy – kojarzy się z klasą i stylem, poleca się go zwłaszcza na spotkania biznesowe dla osób na wysokich stanowiskach oraz podczas rozmów o finansach.
  • Brązowy – stonowany, często uznawany za wręcz nudny. Sprawdzi się na co dzień np. do pracy.
  • Czarny – styl i elegancja, pasuje na każdą okazję.
  • Niebieski i popielaty – najbardziej uniwersalne i bezpieczne kolory. Są bardzo popularne i nie wyróżniają się w tłumie.

Podczas dobierania koloru i wzoru krawatu oraz muchy nie trzeba kierować się przesądami lub symboliką. Ważne jest jednak, aby zawsze dopasować ich wygląd do sytuacji. W przypadku poważnych spotkań biznesowych lepiej odpuścić sobie krzykliwe wzory i jaskrawe odcienie.

Opracowanie:

Sklep Kamelia Agnieszka Horyza

Słubice , Adama Asnyka 13

Podziel się