Artykuł sponsorowany Jak dbać o odzież medyczną i kosmetyczną?

Jak dbać o odzież medyczną i kosmetyczną?

Odzież medyczna i kosmetyczna stanowi szczególny typ odzieży zawodowej. Powszechnie kojarzona jest z tym, że służy celom ochronnych i wygląda wyjątkowo schludnie. By jednak ubrania cechowały się odpowiednim wyglądem, osoby, które z nich korzystają, powinny wiedzieć, jak o nie dbać. W dzisiejszym tekście omówimy tę kwestię i mamy nadzieję, że rozwiejmy wszelkie wątpliwości związane z pielęgnacją odzieży medycznej i kosmetycznej.

Dlaczego szczególna dbałość o odzież medyczną i kosmetyczną ma duże znaczenie?

Wyróżnia się kilka zasad prawidłowej pielęgnacji odzieży medycznej i kosmetycznej. Zanim jednak podpowiemy, jak dbać o takie ubrania zawodowe, oferowane między innymi przez producenta odzieży medycznej Joke, wyjaśnimy, z jakiego powodu odzież osób związanych z branżą medyczną i kosmetyczną powinna być wyjątkowo schludna.

Nie bez powodu odzież medyczna i kosmetyczna cechuje się szczególną czystością. Wybrane zawody kojarzą się z tym, że podczas ich wykonywania należy zachować specjalne środki ostrożności w zakresie utrzymywania swojej odzieży w czystości. Należy do nich między innymi zawód lekarza, pielęgniarki, ratownika medycznego, kosmetyczki oraz wiele innych profesji, do których wykonywania potrzebne jest korzystanie z opisywanej przez nas odzieży – medycznej lub kosmetycznej.

Utrzymanie takich ubrań w czystości i w zadowalającym stanie wizualnym jest niezbędne. Wynika to między innymi z konieczności zadbania o to, by poprzez odzież nie były przenoszone niebezpieczne dla organizmu człowieka drobnoustroje. By jednak móc zrealizować taki cel, należy wiedzieć, jak dbać o odzież medyczną i kosmetyczną.

W jaki sposób prać, suszyć i prasować odzież medyczną oraz kosmetyczną?

Ubrania tego typu powinny być przede wszystkim odpowiednio prane. Zanim jednak odzież znajdzie się w pralce, należy ją odpowiednio przygotować. W tym celu należy wyciągnąć z jej kieszeni wszystko, co w nich zalega. Dobrze też zapiąć rzepy i zamki: podczas prania gromadzą zanieczyszczenia. Poza tym niezwykle istotne jest pranie takiej odzieży osobno, bez łączenia jej ze swoimi prywatnymi ubraniami, zastosowanie odpowiedniej temperatury (najwyższej, która jest wskazana na metce) i dzielenie ubrań na kolory.

Przed wywieszeniem ubrań na świeżym powietrzu (które skutecznie zabija wszystkie zgromadzone na ubraniach bakterie), warto je energicznie wstrząsnąć – po to, by uniknąć dużych zagnieceń. Na koniec ubranie należy wyprasować – taka ta czynność pomaga w usuwaniu bakterii, które znalazły się na przygotowywanej do kolejnego użycia odzieży.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas