Artykuł sponsorowany Różne tkaniny obiciowe do mebli tapicerowanych w ofercie Tkalni Olejnik

Różne tkaniny obiciowe do mebli tapicerowanych w ofercie Tkalni Olejnik

Wysoka jakość mebli tapicerowanych uzależniona jest od wielu czynników. Mocne komponenty, solidne wykonanie, ciekawe wzornictwo to jedne z nich. Niezwykle ważny jest też właściwy dobór materiałów obiciowych dostępnych m.in. w ofercie Tkalni Olejnik, zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Tapicerka ma ciągły kontakt z czynnikami zewnętrznymi, jak nasze ubrania, pot, a bywa także, że przypadkowo rozlane płyny, czy okruchy jedzenia. Dlatego musi być odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.

Wiele odmian tkanin do tapicerowania mebli

Oferta tkanin obiciowych na rynku jest obecnie ogromna. Mamy do wyboru różne gatunki, z niemal nieograniczoną gamą barw i wzorów, o bardziej lub mniej wyraźnej strukturze. Miłe w dotyku szenile, jak również welury i welwety określane czasem mianem pluszu to tkaniny miękkie i przyjemne w użytkowaniu. Występują w odmianie grubszej, zbliżonej do wełny, bądź cieńszej, jedwabistej i lśniącej. Dostępne są też obicia wełniane, które dzięki zawartości naturalnego włókna sprawiają wrażenie sfilcowanych, z wyraźnymi włoskami i nadają wnętrzom przytulnego ciepłego charakteru. Z kolei tkaniny żakardowe, w których technika łączenia naprzemiennie włókien lśniących i matowych, sprawiają wrażenie wyjątkowo eleganckich a nawet wytwornych materiałów obiciowych.

Materiałem wartym uwagi jest również mikrofibra. Wszystkie tkaniny dostępne są w niemal każdym kolorze, a część z nich ma ciekawe wzory uzyskane zarówno techniką tkacką, jak i poprzez nadruki. Producenci zabezpieczają swoje tkaniny na różne sposoby. Chronią je tym samym przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kontakt z ubraniem, brudem, potem, sierścią zwierząt i innymi elementami. Styczność z nimi jest nieunikniona w codziennym korzystaniu z tapicerowanej kanapy, sofy czy fotela. Do bardzo efektywnych sposobów ochrony należy pokrycie materiału obiciowego warstwą teflonu, zaś inną sprawdzoną metodą jest nasączanie włókien specjalną aperturą, która ułatwia czyszczenie obić.

Czyszczenie tkanin obiciowych

Aby zapewnić długie funkcjonowanie i dobry wygląd tapicerowanych foteli, kanap i sof, należy właściwie o nie dbać. Meble nie mogą stać na wilgotnym podłożu ani w pobliżu źródeł ciepła, czy znajdować się w bezpośrednim zasięgu oddziaływania promieni słonecznych. Należy też uważać, by powierzchnie nie były narażone na działanie gorących naczyń ani płynów, zwłaszcza soków owocowych, octu i alkoholu. Tkaniny obiciowe z Tkalni Olejnik z Pabianic należy czyścić co najmniej raz na tydzień, używając do tego miękkiej szczotki. W razie powstania zabrudzeń najlepiej jest usunąć je natychmiast i zrobić to przy użyciu odpowiedniego płynu. Czyszczenie od szwu do szwu zapobiega powstawaniu plam, zachowując jednolitą barwę tkaniny.

Tkalnia Olejnik zajmuje się produkcją różnego rodzaju tkanin. Dąży do bezbłędnej komunikacji ze zleceniodawcami i stawia na najwyższą jakość oraz rozwój technologiczny. W ofercie, poza obiciowymi, ma tkaniny, techniczne, obrusowe, pod druk cyfrowy oraz filtracyjne. A także tkaniny na chusty i taśmy polipropylenowe, poliamidowe, poliestrowe bambusowe i satynowe. Oferta firmy skierowana jest do klientów prywatnych oraz małych i dużych przedsiębiorstw zainteresowanych jakością i szerokim asortymentem tkanin.

Opracowanie:

Tkalnia Olejnik Adam Olejnik

Pabianice , Piłsudskiego 3B

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas