Materiał Partnera Co wybrać - rajstopy, czy pończochy?

Co wybrać - rajstopy, czy pończochy?

Chyba każda z kobiet, przynajmniej raz w życiu nosiła rajstopy, bądź też pończochy. Wybór jednego z rozwiązań zależy od wielu czynników, z których najważniejszą rolę odgrywa okazja, na którą mają zostać założone oraz indywidualne preferencje danej kobiety. W tym artykule poznasz najczęstsze zastosowania rajstop i pończoch, a także dowiesz się, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia!

Rajstopy oraz pończochy są szczególnie doceniane przez kobiety, które mają jakieś defekty na nogach. Chodzi tu o różnego rodzaju przebarwienia, blizny po zabiegach, czy też pajączki. Chcąc założyć sukienkę, te problemy psują cały urok stylizacji. W tym przypadku z pomocą przychodzą wyżej wspomniane produkty. Jednak, nie jest to ich jedyne zastosowanie, gdyż skutecznie ochronią Twoje nogi przed chłodem zimą, jak i dopełnią całą stylizację. Wiele osób ma dylemat, które rozwiązanie wybrać. W dalszej części artykułu dowiesz się jakie są zalety noszenia rajstop, a także ich konkurenta, czyli pończoch.

Rajstopy

Niepodważalne jest, że jest to zdecydowanie częściej wybierany produkt. W końcu rajstopy idealnie sprawdzą się o każdej porze roku.  Mogą je założyć osoby starsze i młodsze. Ponadto kobiety, które zmagają się z oponką na brzuchu, mogą skutecznie zmniejszyć jej widoczność, dzięki pasom, które są obecne w rajstopach. Jak już wyżej wspomnieliśmy, rajstopy zakryją także defekty, które widoczne są na skórze Twoich nóg. Latem, lepszy wyborem są rajstopy wykonane z nylonu (takie o grubości 5,10,15 DEN), natomiast zimą, czy też chłodną jesienią wybieraj rajstopy grubsze (powyżej 40 DEN), albo bawełniane!  Na rynku dostępne są również specjalne rodzaje rajstop, na przykład przeciwżylakowe oraz wyszczuplające. Te pierwsze często stosuje się, kiedy masz skłonność genetyczną do powstawania żylaków, bądź też po zabiegach usuwania żylaków. Natomiast rajstopy wyszczuplające idealnie sprawdzą się, kiedy chcesz optycznie wysmuklić swoje nogi, zakładając sukienkę mini!

Pończochy

Pończochy są w pewnym sensie konkurentem rajstop. Jednak najczęściej na to rozwiązanie decydują się osoby młode. Możesz zakupić pończochy, które mocowane są do pasa zapinanego na brzuchu, a także pończochy samonośne. Ten drugi rodzaj pończoch wykonany jest z bardzo elastycznego materiału, dzięki czemu trzyma się na nogach (nie musisz martwić się, że będą się rolować, bądź też zsuwać).  Latem zdecydowanie się na pończochy pozwoli Ci na większy komfort podczas ich noszenia, gdyż zapewnią Ci większą swobodę ruchów, a do tego nie będzie Ci w nich gorąco! Musisz jednak pamiętać, że pończochy najlepiej sprawdzają się w przypadku stylizacji eleganckich, do których założysz buty na wysokim obcasie!

Wybór pomiędzy rajstopami lub pończochami dla niektórych jest oczywisty, natomiast dla innych jest sporym dylematem. Jednak nie ważne, czy wybrałeś rajstopy, czy też pończochy, musisz pamiętać, aby dokonać zakupu w profesjonalnym sklepie, który posiada tylko wysokiej jakości produkty! Takim miejscem bez wątpienia jest producent rajstop Inez. Nie ma sensu kupować o kilka złotych tańszych rajstop, które po godzinie ulegną potarganiu!

Opracowanie:

Inez s.c. Zakład dziewiarski

Turek , Milewskiego 12

Podziel się