Materiał Partnera Tematyka czasopism o zdrowiu i badaniach klinicznych

Tematyka czasopism o zdrowiu i badaniach klinicznych

Chcąc poprawić swoją wiedzę z różnych zakresów ludzie czytają rozmaite czasopisma i gazety. Wydawcy zalewają rynek całą masą pism. Ze względu na to, że w ostatnich latach coraz większa liczba osób przywiązuje uwagę do zdrowia i leczenia, na popularności zaczęły zyskiwać pisma o tematyce naukowo-zdrowotnej. W Polsce od pewnego czasu dostępne jest pierwsze i jedyne w naszym języku czasopismo o badaniach klinicznych.

O czym jest czasopismo dotyczące badań klinicznych?

Od zawsze dużą popularnością cieszyły się pisma poświęcone konkretnej tematyce. W ostatnich latach na zainteresowaniu czytelników zyskały wydawnictwa, których tematyka poświęcona jest zdrowiu ludzi oraz leczeniu. Przez ostatnie kilka lat zauważyć można wzrost liczby osób, które zaczęły poświęcać dużo czasu własnemu dobrostanowi. Dodatkowo osoby dbające o własne zdrowie chcą poszerzać swoją wiedzę z tego zakresu, interesują się nowoczesnymi terapiami, a także chcą przyczyniać się do postępu medycyny poprzez udział w badaniach klinicznych. Dzięki temu coraz popularniejsze staje się czasopismo o badaniach klinicznych.

 Tematyka poruszana w tym magazynie dotyczy oczywiście badań klinicznych. Czytelnicy mogą dowiedzieć się, czym są takie badania oraz jak się je przeprowadza. Ponadto czytelnicy mają dostęp do specjalistycznej wiedzy  dotyczącej  zasad i przepisów stosowanych w prowadzeniu badań,  mogą też w przystępny sposób  poznać szczegółowo cały proces prac nad nowym lekiem. Bardzo często są to wiadomości przekazywane przez profesorów i naukowców oraz najwyższej klasy profesjonalistów zajmujących się badaniami nad nowymi lekami. Z ,,Badań Klinicznych” możemy również uzyskać informacje o tym co zrobić, żeby wziąć udział w badaniu klinicznym uniwersyteckim lub komercyjnym, poznajemy takie pojęcia jak formularz świadomej zgody na udział w badaniu (ang. ICF), dowiadujemy się co to jest placebo oraz jak np. wygląda ubezpieczenie uczestnika badania klinicznego. Pacjent może też dowiedzieć się, co przysługuje mu w związku z udziałem w badaniu klinicznym.

Dodatkową korzyścią dla czytelników  jest  możliwość poszerzenia swoich horyzontów o wiedzę związaną z najnowszymi trendami w leczeniu najróżniejszych chorób, np. nowotworowych, metabolicznych i kardiologicznych, ale też chorób rzadkich. Poza tym czytelnicy mogą znaleźć informacje jak dotrzeć do klinik i poradni zajmujących się takimi badaniami.

Formy czasopism

Czasopismo „Badania Kliniczne” dostępne jest dla czytelników w dwóch formach. Pierwsza z nich to tradycyjna drukowana na bardzo dobrej jakości papierze gazeta, natomiast druga to wydanie elektroniczne. Obie formy wydań takich czasopism zamówić można w prenumeracie. Poza tym każdy zainteresowany tematami związanymi z badaniami klinicznymi może zapisać się na  newsletter, dzięki czemu będzie dodatkowo informowany o wszystkich nowościach pojawiających się w branży badań klinicznych. W tym celu wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, który dostępny jest na stronie internetowej czasopisma.

 Na stronie internetowej „Badań Klinicznych” udostępniane są bezpłatnie wybrane artykuły i wywiady. W ten sposób zachęca się coraz większą liczbę osób do czytania czasopisma, jednocześnie dając dostęp do podstawowej wiedzy związanej z tą tematyką.

Podziel się