Materiał Partnera Jak skutecznie szukać pracy?

Jak skutecznie szukać pracy?

Poszukiwanie nowej pracy to dla wielu osób stresujący czas. Po kolejnej nieudanej rozmowie masz ochotę się poddać i spędzić resztę dnia w łóżku? Sprawdź, gdzie warto zajrzeć, by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiadającego Ci stanowiska. Poznaj porady ekspertów dotyczące skutecznego poszukiwania pracy. Nie poddawaj się – zastosuj nasze wskazówki, a na pewno Ci się uda!

Uaktualnij swoje CV!

Większość ogłoszeń pracodawców wymaga dostarczenia swojego Curriculum Vitae, czyli dokumentu zawierającego wszystkie najważniejsze informacje o Tobie – dane osobowe, wykształcenie, przebieg kariery, a także dodatkowe informacje, takie jak nabyte umiejętności czy Twoje zainteresowania. Jeśli wysyłasz setki CV-ek, ale brak odpowiedzi sprawdź koniecznie, czy na dokumencie znajduje się wymagana formuła dotycząca przetwarzania danych – w przeciwnym wypadku pracodawca nie może się z Tobą skontaktować, ponieważ niezbędne jest do tego właśnie to oświadczenie.

Jeśli jednak Twoja CV-ka zawiera wszystkie niezbędne informacje, a odpowiedzi od chętnych pracodawców wciąż nie nadchodzą, być może warto nieco ja unowocześnić. Stwórz ją na nowo, korzystając z ciekawych szablonów – jeśli będzie wyróżniać się wśród innych, jest większa szansa, że zostaniesz zauważony.

Otwórz się na nowe możliwości

Całe życie pracujesz w jednej branży, która niestety ostatnio przestała cieszyć się dużym zainteresowaniem klientów lub zapotrzebowaniem na pracowników? Być może jest to odpowiedni moment na przebranżowienie się. Szukając ogłoszeń od pracodawców, nie skupiaj się jedynie na swojej dotychczasowej branży – robiąc to, możesz przeoczyć ogłoszenie, które Cię zainteresuje.

Bądź otwarty na nową wiedzę, doświadczenia i możliwości. Nie martw się – każdy kiedyś zaczynał, więc podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie kłam, że masz już spore doświadczenie. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby, które początkowo trzeba wyszkolić – brak naleciałości i przyzwyczajeń z poprzedniej firmy może okazać się Twoim atutem!

Spróbuj szukać gdzie indziej!

Szukasz pracy jedynie w Internecie i każdego dnia widzisz te same ogłoszenia? Nie popełniaj tego błędu. Warto otworzyć się na inne metody i poszukiwać pracy na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być na przykład przeglądanie ofert w gazecie reklamowo-ogłoszeniowej, takiej jak wydawany w województwie zachodniopomorskim magazyn Kontakt. Dostępny jest on w wersji Internetowej oraz papierowej i publikuje ogłoszenia od lokalnych pracodawców, a także agencji pracy oferujących ciekawe możliwości zarobku poza granicami państwa.

Spróbuj – być może odmieni to Twoje życie?

Opracowanie:

Kontakt

Szczecin , al. Papieża Jana Pawła II 26 lok. 1

Podziel się