Materiał Partnera Książki - pomysł na relaks

Książki - pomysł na relaks

Żyjemy w dynamicznych czasach, w których ciężko o chwilę wytchnienia. Świat pędzi do przodu, a jednak, mimo tego całego natłoku obowiązków, informacji, nowoczesnych technologii, ludzie wciąż chętnie sięgają po książkę. Jej pozycji ciągle nie podważyły e-booki, audiobooki czy treści łatwo dostępne w internecie. Dlaczego tak się dzieje?

Książki - pomysł na relaks

Wiemy, że regularne czytanie książek ma bardzo pozytywny wpływ na umysł człowieka. Przyczynia się do rozwoju wyobraźni oraz wspomaga procesy odpowiedzialne za koncentrację. Zgodzi się z tym każdy z Państwa, kto chętnie po książkę sięga :) . Znacie to doskonale z własnego doświadczenia - przy ulubionej książce można się zupełnie wyciszyć i dać się ponieść fabule. Ze względu właśnie na właściwości wyciszające, wielu Czytelników lubi czytać książki przed zaśnięciem. Oczywiście o tym, która z książek stanie się ulubioną, decydują indywidualne upodobania. Jedni cenią sobie książki podróżnicze, inni wolą zgłębiać tajniki sztuki kulinarnej, a jeszcze inni najchętniej poświęcają swój czas na czytanie horrorów. Ci, którzy sięgają po książkę fachową świetnie zdają sobie sprawę, że można w niej znaleźć treści nie publikowane w sieci, treści opracowane przez uznanych autorów, nie anonimowych autorów w internecie, treści przydatne, a z różnych przyczyn od lat nie wznawiane. Bez względu na to, jaka książka jest obiektem zainteresowania, bardzo ważna jest łatwość jej zakupu. Wszyscy wiemy, że ceny wielu książek często do najtańszych niestety nie należą. Z dostępnością tych od wielu lat nie wznawianych też nie jest łatwo. Co zrobić w takiej sytuacji? Tu do akcji wkraczają antykwariaty. W antykwariacie Exlibris znaleźć można naprawdę pokaźny księgozbiór – książki z rozmaitych dziedzin i – co nie bez znaczenia - w naprawdę przystępnych cenach. W antykwariacie wyodrębniono aż kilkanaście różnych działów - od bajek dla najmłodszych Czytelników począwszy, poprzez literaturę klasyczną, popularną, na opracowaniach naukowych skończywszy.Przez 16 lat działalności antykwariatu Exlibris na rynku, udało nam się zdobyć najrozmaitsze tytuły – te starsze i te nowsze, czasem także upolować tzw. „białe kruki”. Znaleźć można w gruncie rzeczy wszystko. Ogromny asortyment (kilkadziesiąt tysięcy książek) sprawia, że nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tu coś dla siebie, a spore doświadczenie załogi, pasja i szczęśliwa ręka do książek pomagają w zdobyciu także rzadszych tytułów – kwestia czasu i konsekwencji :). 

Rzecz jasna antykwariaty prowadzą zarówno sprzedaż, jak i skup przedmiotów. Dlatego każdy, kto ma w swoim domu książki i z różnych przyczyn postanowi zrobić miejsce na nowe, może udać się do Antykwariatu Exlibris w celu ich sprzedaży. 

Na wycenę wpływają rozmaite czynniki – nie tylko sam wiek książki ma tu znaczenie, ale też wydanie, autor, zagadnienie, dostępność tytułu. Interesują nas tak książki dawne jak bardziej współczesne. 

Jeżeli ktoś z Państwa zechce nas odwiedzić i pobuszować w nieprzebranych stosach książek – serdecznie zapraszamy :) . Jeśli nie pozwala Państwu na to czas czy odległość, polecamy nasze strony internetowe. Wysyłamy książki tak na terenie kraju jak i zagranicę. Gdyby nawet nie udało się Państwu namierzyć poszukiwanej książki na naszych stronach, można się śmiało kontaktować – mailowo bądź telefonicznie. Nasz zbiór książek jest nawet większy niż szeroka oferta stacjonarna i internetowa. Poszukiwaną książkę możemy mieć jeszcze w przepastnych czeluściach naszych magazynów, a jeśli nie – dołożymy wszelkich starań, żeby ją upolować :).

Opracowanie:

Exlibris. Antykwariat

Świdnica , Przechodnia 5

Podziel się