Materiał Partnera Drugie życie antycznych przedmiotów, czyli starocie w nowej odsłonie.

Drugie życie antycznych przedmiotów, czyli starocie w nowej odsłonie.

Nadawanie starym przedmiotom nowego wyglądu oraz ich ponowne wykorzystywanie dosyć mocno utrzymuje się trendach ostatnich lat. Jest to też świetny sposób, żeby w niezbyt kosztowny i kreatywny sposób odmienić wygląd naszego wnętrza. Wystarczy tylko odrobina wysiłku, trochę więcej czasu oraz antyk, na którym dokonamy metamorfozy. Gdzie go znaleźć?

Babciny strych

Nasi dziadkowie z reguły nie lubią wyrzucać niepotrzebnych już przedmiotów. Zamiast tego przez  całe lata składowane są one na strychach, w piwnicach czy garażach. Czasami wystarczy zajrzeć tam przypadkiem, by natrafić na przedmioty o dużym potencjale. Niejednokrotnie są to około stuletnie meble, które odpowiednio oszlifowane oraz odmalowane, będą służyły jeszcze przez długi czas. W ładny sposób można zaaranżować w mieszkaniu także starą maszynę do szycia czy odnowić lustro w ozdobnej ramie. Z pewnością natrafimy także na stare fotografie, które mogą posłużyć do wykonania rodzinnej galerii zdjęć.

Antykwariat

W dobrze zaopatrzonym antykwariacie znajdziemy prawdziwe skarby. Oprócz oczywiście używanych książek, możemy natknąć się na naprawdę wartościowe i piękne przedmioty. Z pewnością powinni zajrzeć tam miłośnicy ciężkiej, starej porcelany. Można tam znaleźć całe serwisy w unikalnych wzorach. Poza tym warto rozejrzeć się za wazonami, wykonanymi ze szkła artystycznego czy fajansowymi figurkami. W antykwariacie- takim jak np. Filemon, który mieści się we Wrocławiu- znajdziemy także obrazy, mapy oraz antyczne instrumenty muzyczne. Odwiedźmy to miejsce, jeżeli szukamy zabytkowych zegarów czy też pięknych, niespotykanych wzorów lamp. Antykwariaty zajmują się także skupem wszelkich staroci. Jeżeli posiadamy starszy mebel, którego i tak zamierzamy się pozbyć, nie warto wyrzucać go na śmietnik. Może się okazać, że dostaniemy za niego całkiem dobrą cenę, a przy okazji damy mu szansę na drugie życie. Być może w zupełnie innej odsłonie.

Pchli targ

W każdym większym mieście znajdziemy miejsce, gdzie handel starociami trwa w najlepsze. Często jest to także handel wymienny. W okazyjnych cenach możemy nabyć przedmioty, które ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej. W głównej mierze są to meble, które przy niewielkim nakładzie pracy mogą odwdzięczyć się niepowtarzalnym wyglądem. Często spotykane są też wszelkiego rodzaju naczynia, rowery, żyrandole, orientalne dywany,  książki oraz pocztówki. Najstarszą giełdą jest ta w Krakowie. Charakteryzuje się ona niezwykle rozbudowaną ofertą i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i przyjezdnych.

Opracowanie:

Antykwariat Filemon Małgorzata Gałkowska

Wrocław , Czajkowskiego 60 lok. 19

Podziel się