Materiał Partnera Religijna biżuteria – tak czy nie?

Religijna biżuteria – tak czy nie?

Biżuteria religijna to dla niektórych dość kontrowersyjne określenie. W potocznym rozumieniu nazwa ta oznacza dewocjonalia, które obok wartości duchowej, niosą też wartości estetyczne i mają walory ozdobne.

Coś dobrego na pamięć

Chrześcijanie, dla których relacja z Bogiem stanowi fundamentalny wymiar życia, używają biżuterii religijnej w określonym celu. W Piśmie Świętym odnajdują wezwanie do tego, aby nieustannie się modlić. Jak to zrobić w codziennym zabieganiu? Pomagają w tym drobne przedmioty, ułatwiające odmówienie różańca czy koronki nawet w zatłoczonym tramwaju. Bransoletki-różańce przypominają, że Bóg jest blisko, a jeżeli nie wychodzi nam modlitwa, On modli się za nas i w nas.

Chrześcijanie aktywnie żyjący w świecie, często zakładają firmy, których działalność jest spójna z ich głębokimi przekonaniami. Za przykład może służyć Pracownia Rękodzielnicza San Gabriele, wykonująca oryginalne, często limitowane i dedykowane dewocjonalia.

Sposób na ewangelizację

Bransoletki religijne stanowią jeden ze sposobów ewangelizacji, czyli dzielenia się Dobrą Nowiną. Prawdy wiary można przekazywać językiem bardziej lub mniej oficjalnym. Stąd też dwa rodzaje biżuterii religijnej:

  • elegancka, wykonana z cennych kruszców lub szlachetnych kamieni, mająca wartość zarówno religijną jak i artystyczną,
  • młodzieżowa, wykonana ze zwykłych materiałów jak sznurek czy drewno, cenna dlatego, że jest środkiem do przekazywania wiary.

Używanie biżuterii religijnej, np. założenie bransoletki-różańca albo noszenie na szyi łańcuszka z krzyżykiem ma sens, jeżeli ktoś chce się podzielić swoją wiarą. Nie chodzi o przymuszanie do czegoś postronnych osób, lecz o świadectwo na temat tego, co ważne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas