Artykuł sponsorowany Jak znaleźć dobrą pracę za pośrednictwem agencji?

Jak znaleźć dobrą pracę za pośrednictwem agencji?

Szukając pracy bardzo często zdarza się, że rozsyłamy swoje CV w odpowiedzi na konkretne ogłoszenia. Często nie zdajemy sobie sprawy, że warto skorzystać z pomocy agencji, której wykwalifikowani pracownicy wykazują dużą znajomość rynku pracy. Na temat agencji pośrednictwa pracy krąży wiele mitów. Czym więc się kierować przy jej wyborze?

Agencja pracy-co to właściwie jest?

To nic innego jak firma oferująca pomoc  w znalezieniu zatrudnienia. Zgłaszają się też do niej pracodawcy z najróżniejszych branż, którzy poszukują pracownika. Agencje pośrednictwa pracy zajmują się rozpowszechnianiem ich ofert, sprawdzaniem potencjalnych pracowników odnośnie ich kwalifikacji i wykształcenia oraz pozyskiwaniem chętnych do pracy za granicą. Do tego rodzaju agencji należy też poznańska firma Dobra Praca S.C., która miedzy innymi pomaga obywatelom Ukrainy znaleźć prace w Polsce.

Krzywdzące mity

W stronę agencji pośrednictwa pracy kierowanych jest wiele, często nieprawdziwych oskarżeń. Firmom tego typu zarzuca się oszukiwanie pracowników, nieterminowe wypłacanie wynagrodzeń lub ich zbyt niską wartość.  Wiele kontrowersji budzi też ich sposób zarabiania. Powszechnie uważa się, że agencje pracy pobierają swoją prowizję z wynagrodzenia pracownika. Jest to oczywiście nieprawda ponieważ  swój dochód w większości zawdzięczają pracodawcom, z którymi współpracują. To właśnie oni zobowiązani są do pokrycia kosztów związanych ze znalezieniem dla nich wykwalifikowanego pracownika. Pracodawcom w szczególności zależy, aby agencja pośrednictwa pracy, do której się zwrócą , była wiarygodna i miała ugruntowaną pozycję na rynku.

Praca przez agencję

Wiele osób uważa, że poprzez agencję można szukać tylko i wyłącznie pracy tymczasowej lub fizycznej. Obecnie wiele firm zajmuje się też pozyskiwaniem pracowników na stanowiska menażerskie czy biurowe. Zdarzają się pracodawcy, którzy w swoim przedsiębiorstwie nie posiadają Działu Rekrutacji, a potrzebują zatrudnić kogoś nowego. Wtedy proszą o pomoc agentów. Ważny jest fakt, że agencje pośrednictwa pracy muszą działać zgodnie z polskim prawem. W związku z tym są zobowiązane zapewnić pracownikowi legalną pracę oraz jej rzetelne warunki. Agent często już na samym wstępie, proponuje potencjalnemu pracownikowi swoją opiekę i służy fachowym doradztwem, w celu wybrania dla niego jak najlepszej oferty pracy.

Agencja pracy tymczasowej

Praca tymczasowa jest szczególną forma zatrudnienia o czasowym charakterze. Agencja pracy tymczasowej zatrudnia pracownika i staje się jego pracodawcą. Następnie rzeczony pracownik zostaje oddelegowany do pracy na rzecz Klienta Agencji. Wszystkie warunki pracy ustalane są pomiędzy trzema wymienionymi podmiotami, natomiast umowa, na podstawie której nastąpiło zatrudnienie łączy tylko agencję pracy tymczasowej i tymczasowego pracownika.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas