Artykuł sponsorowany Który radiotelefon wybrać – zestawienie parametrów

Który radiotelefon wybrać – zestawienie parametrów

Niezakłócona komunikacja podczas realizacji zleceń na usługi geologiczne i budowlane to podstawa efektywnej pracy. Działając na rozległej przestrzeni, pracownicy muszą mieć ze sobą stały kontakt. Dobór odpowiedniego radiotelefonu, zapewniającego stały i niezakłócony przepływ informacji, to najlepszy sposób na utrzymanie płynności działań i terminową realizację założeń projektowych.

Radiotelefon – podstawowe parametry

  • Zasięg radiotelefonu

Podstawowym kryterium doboru radiotelefonu jest duży zasięg. Profesjonalne radiotelefony wysyłają i odbierają sygnał o wysokiej mocy (nawet do 4W), dzięki czemu komunikacja przebiega bez zakłóceń, a jakość odbieranych/wysyłanych sygnałów nie pogarsza się wraz ze zwiększaniem dystansu.

  • Głośność

Wysokiej klasy radiotelefony, takie jak Motorola DP4000e dostępna w ofercie Darekradio Wynajem i Sprzedaż Krótkofalówek, zapewniają głośny i wyraźny dźwięk, zaś system eliminowania hałasu otoczenia ułatwia zrozumienie rozmówcy. Dzięki specjalistycznym systemom nagłaśniającym korzystanie z krótkofalówki jest możliwe nawet na głośnym placu budowy i w niesprzyjających okolicznościach.

  • Odporność na uszkodzenia

Radiotelefony muszą być odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych: kurzu, wilgoci, błota i pyłu. Jako że są użytkowane w ekstremalnych warunkach, ich obudowa powinna być solidna i trwała. Wybierając radiotelefon, warto zwrócić uwagę, czy jest łatwy w czyszczeniu i wykonany z materiałów wysokiej jakości.

  • Częstotliwość

Częstotliwość działania radiotelefonów jest ograniczona w przedziale 446,00625-446,09375 MHz. Większość modeli dostępnych na rynku nadaje na max ośmiu kanałach i odbiera wiadomości. W uzasadnionych przypadkach można zwiększyć tę liczbę przez systemy CTCSS i DCS, pamiętając o kodowaniu rozmów.

  • Bezpieczeństwo

Niektóre nowoczesne modele krótkofalówek posiadają specjalną technologię push-to-talk, która zwiększa bezpieczeństwo pracowników. Dzięki umieszczeniu dużego pomarańczowego przycisku alarmowego użytkownik może w każdej chwili wezwać pomoc. Co istotne, akcelerometr wykrywa upadek i może samoczynnie zainicjować wezwanie pomocy.

Radiotelefony do pracy geodezyjnej

Krótkofalówki do pracy geodezyjnej mogą zostać wzbogacone o dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest automatyczne skanowanie częstotliwości. To wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą płynnie przechodzić z komunikacji jednego zespołu do drugiego w czasie wykonywania pomiarów – takie rozwiązanie niweluje konieczność ręcznych zmian kanału. Urządzenie prowadzi automatyczny nasłuch, dostosowując się do kanału, na którym są prowadzone ustalenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas