Artykuł sponsorowany Jakie są najczęściej występujące objawy uszkodzonego laptopa?

Jakie są najczęściej występujące objawy uszkodzonego laptopa?

Komputery, zarówno stacjonarne, jak i przenośne są urządzeniami ogromnie przydatnymi. W dzisiejszych czasach ciężko bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu branż bez tych sprzętów. Jednak tak jak każde urządzenia, komputery również się psują. Sprawdźmy zatem, jakie są najczęściej występujące objawy uszkodzonego notebooka. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem i życzymy miłej lektury!

Urządzenie nie włącza się

Oczywiście podstawowym sygnałem uszkodzonego laptopa jest problem z jego włączeniem. Gdy komputer nie chce włączyć się po wielokrotnych próbach, może to świadczyć między innymi o uszkodzeniu zasilacza, płyty głównej czy niesprawnym gnieździe zasilania laptopa. I w tej sytuacji, jedynym rozwiązaniem jest oddanie naszego sprzętu do serwisu komputerowego, np. firmy Bioskomp w Siedlcach.

Niepoprawne wyświetlanie obrazu

Jeśli komputer wyświetla obraz, który jest przekłamany (chodzi tutaj np. o różnego rodzaju kreski, kropki, kwadraty czy inne zniekształcenia) bądź nic nie wyświetla (czarny, biały ekran), to może oznaczać, że doszło np. do uszkodzenia karty graficznej czy matrycy. Natomiast, jeśli na matrycy pojawiają się kreski poziome i pionowe i zmieniają się bądź zanikają przy poruszaniu klapą, to może świadczyć o uszkodzeniu taśmy sygnałowej matrycy.

Komputer wyłącza się podczas pracy

Powodów, przez które laptop wyłącza się podczas pracy, jest naprawdę wiele. A jednym z nich jest problem z zasilaczem bądź gniazdem zasilania. Gdy korzystamy z komputera na podłączonym zasilaczu, a laptop sam się wyłącza, to może oznaczać problemy z wtyczką zasilania bądź z gniazdem zasilania w laptopie. Urządzenie rozładowuje się mimo włożonej baterii, co jest spowodowane niewłaściwie działającym zasilaczem bądź całkowitym uszkodzeniem baterii. Delikatne poruszanie wtyczką ładowarki pozwoli na sprawdzenie, czy dochodzi do przerw w zasilaniu komputera.

Powolna praca urządzenia

Bardzo wolne działanie programów oraz systemu może być spowodowane wieloma kwestiami natury technicznej. Z tym problem z pewnością spotkała się większość posiadaczy laptopów. Przyczyn takiego stanu jest naprawdę sporo. Mowa tutaj np. o problemach z dyskiem twardym, pamięcią RAM itp. Często przyczyną powolnego działania komputera są programy działające w tle, które niepotrzebnie obciążają pamięć RAM oraz procesor.

Nieprawidłowa praca laptopa może być także wynikiem niewłaściwie działającego dysku twardego. Dysk mógł bowiem ulec awarii mechanicznej, która powstała na wskutek upadku bądź mocnego uderzenia, ale także przez częste przenoszenie urządzenia, gdy system jest uruchomiony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas