Materiał Partnera Rzemieślnicze lody gałkowe, najlepsze desery lodowe w Toruniu

Rzemieślnicze lody gałkowe, najlepsze desery lodowe w Toruniu

Do kawiarni wybieramy się przede wszystkim w celu spożycia słodkiego, doskonale przygotowanego deseru. Warto wybrać lokal, w którego menu znaleźć można wiele interesujących propozycji – począwszy od gorących napojów, kończąc na wymyślnych tortach na specjalne zamówienie. Co zatem dokładnie oferują renomowane kawiarnie i jakimi deserami można się w nich delektować?

Lody naturalne z wieloletnią tradycją,

Choć lody najczęściej wybierane są przez miłośników słodkości w sezonie letnim, to jednak z powodzeniem można je również spożywać także wtedy, gdy na zewnątrz panują stosunkowo niskie temperatury. Podane w odpowiedni sposób są doskonałym dodatkiem chociażby do gorącej kawy, a także ciepłego ciasta, np. szarlotki. Z lodów w dobrych kawiarniach tworzy się także wymyślne pucharki, w których oprócz kilku gałek smakowitych wyrobów można również znaleźć wiele innych słodkich elementów, np. sosów czy posypek. Do popularnych pozycji w menu kawiarni zaliczają się desery z owocami, w tym m.in. truskawkami czy ananasem.

Co ciekawe, z lodów stworzyć można nawet spaghetti. Przypominające charakterystyczny włoski makaron lody w akompaniamencie owoców i słodkiej polewy będą z pewnością nietuzinkowym deserem, który zaoferować może m.in. toruńska kawiarnia Cafe Molus, która znajduje się w samym sercu starówki, co czyni ją wyjątkowym miejscem. W takich punktach można otrzymać również inne desery, np. popularne napoje mleczne nazywane potocznie szejkami, a także ciasta czy charakterystyczne tartufo w wariantach m.in. waniliowych czy czekoladowych.

Niepowtarzalne desery

Decydując się na słodkości oferowane przez dobrą kawiarnię, warto również zastanowić się nad skomponowaniem własnej wariacji deseru. Umożliwia to szeroka oferta dodatków, które z pewnością wzbogacą smak wyjątkowych słodkich wyrobów. Oprócz dodatkowych gałek lodów, w renomowanej kawiarni możliwe jest także osobne dokupienie porcji owoców, bitej śmietany czy bakalii, a także specjalnie przygotowanych sosów, posypek i likierów. W ten sposób powstanie deser o niepowtarzalnym, charakterystycznym smaku, który dopasowany będzie do indywidualnych preferencji zamawiającego.

Nie należy też zapominać o napoju – doskonale sprawdzi się gorąca kawa, ale również wspomniany już szejk czy świeżo wyciśnięty sok z owoców i warzyw. Zdrowa propozycja jest szczególnie rekomendowana, a jej intensywny smak z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom naturalnych produktów. Warto też pamiętać, że w dobrej kawiarni istnieje możliwość zamówienia tortu na zamówienie, który zostanie przygotowany na każdą okazję.

Podziel się