Artykuł sponsorowany Poznajemy sushi od jednego z największych europejskich producentów

Poznajemy sushi od jednego z największych europejskich producentów

Sushi to pochodząca z Japonii potrawa składająca się z ryżu oraz różnorodnych, zazwyczaj surowych dodatków. Najczęściej jest tworzona z kawałków ryb, owoców morza, tofu, a także warzyw. Kompozycja smaków i sposób podania są uzależnione przede wszystkim od inwencji twórczej producenta oraz panujących trendów. Rosnące zainteresowanie kuchnią azjatycką wymaga od sushi masterów kreatywności i stosowania innowacyjnych rozwiązań. Producenci muszą jednak pamiętać nie tylko o smaku, ale także odpowiedzialnym, ekologicznym i bezpiecznym przygotowaniu produktów. Jakie elementy należy uwzględnić podczas sporządzania sushi?

Składniki i wartości odżywcze sushi – krótka charakterystyka

Produkty składające się na sushi muszą być kontrolowane na każdym etapie przygotowywania dania. Odpowiedzialny producent wybiera składniki jedynie od zaufanych dostawców, posiadających stosowne certyfikaty. Dokumentacja potwierdzająca klasę produktów daje pewność, że wyroby są najwyższej jakości oraz posiadają odpowiednie walory odżywcze i smakowe. To istotne, bo składniki w sushi są wrażliwe. To między innymi ryż, owoce morza, krewetki, łosoś, tuńczyk oraz kalmary. Szeroka gama możliwości wyboru umożliwia producentom tworzenie niepowtarzalnych i niekonwencjonalnych połączeń smakowych. Przykładem firmy wykorzystującej nowoczesne rozwiązania jest właśnie Sushi&Food Factor®.

Najważniejsze etapy procesu przygotowania sushi

Do uzyskania satysfakcjonującego efektu końcowego i sporządzenia smacznej potrawy konieczna jest odpowiednia organizacja procesu produkcyjnego. Pierwszym etapem jest wymyślenie konceptu dania, sporządzenie listy składników oraz planu działania. Dla zwiększenia prawdopodobieństwa uzyskania unikalnego rozwiązania warto tworzy się zespół ekspertów, którzy zajmą się poszukiwaniem nowych możliwości. Kolejnym krokiem jest uzyskanie stosownych składników. Odpowiedzialny wybór produktów ma decydujący wpływ na późniejsze wrażenia smakowe. Następnie przystąpić można do sporządzania gotowego sushi. Na tym jednak proces się nie kończy. Przygotowane danie należy odpowiednio zapakować.

System pakowania powinien spełniać normy ekologiczne, a jednocześnie umożliwiać zachowanie wartości odżywczych i smakowych aż do końca daty ważności. Producenci są zobowiązani do umieszczenia na opakowaniu informacji dotyczących składników, alergenów oraz daty przydatności do spożycia. Oprócz tego powinni zadbać o przygotowanie instrukcji sposobu podania gotowego sushi.

Jakie rodzaje sushi są najczęściej wybierane?

Dobór składników jest uzależniony głównie od preferencji smakowych konsumenta. Jednak istnieje kilka tradycyjnych form, które cieszą się obecnie największą popularnością. Taką rolką jest z pewnością nigiri. Danie składa się z ryżu uformowanego w owalne paluszki oraz kawałka ryby, owoców morza lub japońskiego omletu. Dodatkiem intensyfikującym smak dania jest odrobina chrzanu wasabi. Inną, chętnie wybieraną rolką są hosomaki lub futomaki, a więc sushi zwijane. Wałeczki ryżu są otoczone algami morskimi, a w środku znajdują się pyszne składniki. Ciekawą odmianą jest jeszcze california roll, w których ryż znajduje się na zewnątrz, a algi w środku. Warto podkreślić, że do sushi należy dobrać również odpowiedni napój. Większość konsumentów decyduje się na popijanie sushi wodą, choć równie popularna jest zielona herbata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas