Materiał Partnera Na co zwracać uwagę przy wyborze restauracji dla grup zorganizowanych?

Na co zwracać uwagę przy wyborze restauracji dla grup zorganizowanych?

Organizatorzy wycieczek szkolnych, pielgrzymek czy też wyjazdów integracyjnych prócz licznych atrakcji, muszą zadbać o wybór restauracji odpowiedniej dla przyjęcia grup zorganizowanych. Jak się okazuje w praktyce, nie jest to zadanie łatwe. By uniknąć niespodzianek, miejsce dla wyznaczonej liczby osób należy zarezerwować z wyprzedzeniem. Wybierać należy też te lokale, które przystosowane są do obsługi wielu gości jednocześnie.

Wybierz restaurację w dobrej lokalizacji

Ułatwieniem przy poszukiwaniu restauracji dla grupy zorganizowanej np. podczas wycieczki jest wyznaczona lokalizacja – na trasie przejazdu lub w miejscu zwiedzania. Poleca się wybierać lokale, przy których bez problemu zatrzyma się autokar. Najlepiej stawiać też na te restauracje, które mają dostęp do parkingów. W przypadku dużych miast wojewódzkich warto wybierać lokale położone blisko starówek, ale z dobrą drogą dojazdową. Pamiętać należy, że im restauracja zlokalizowana jest bliżej centrum tym ceny, które oferuje, mogą być wyższe. Grupy zorganizowane powinny jednak nie tylko ze względu na koszty unikać restauracji mieszczących się przy starówkach. Takie lokale są modne, ale niestety ciasne. Mogą zatem nie pomieścić dużej ilości osób.

Organizatorzy wycieczek zawsze powinni zatem sprawdzać liczbę dostępnych miejsc, a także określać to, jak duże stoły posiada restauracja. Strzałem w dziesiątkę są lokale przestronne i pozwalające na wcześniejszą rezerwację stoliczków. W Łodzi gwarantuje to Restauracja SAGA, która przystosowała swoje wnętrza właśnie do goszczenia grup zorganizowanych. By sprawie obsługiwać dużą liczbę gości, lokal zatrudnia także wielu doświadczonych kelnerów. Dania podawane są dzięki temu szybko, bez utraty cennych minerałów czy pięknych aromatów. Dba o to szef kuchni i dietetyk, Pan Arkadiusz, który zawsze przygotowuje posiłki według zasad piramidy zdrowego żywienia.

Zwróć uwagę na menu oraz jakość serwowanych dań

Nie tylko wygląd lokalu i miejsce jego położenia są ważne. Uwagę należy zwrócić także na menu oraz jakość serwowanych dań. Organizatorzy wycieczek np. szkolnych muszą przygotować listę składników, których nie mogą przyjmować dzieci z całej grupy, a także stoją oni przed wyzwaniem doboru restauracji, która swoimi daniami musi dotrzeć do podniebień wszystkich gości. Warto zatem dowiedzieć się wcześniej, czy dany lokal jest gotowy przygotowywać m.in. potrawy bez laktozy, dużej ilości tłuszczu oraz bez glutenu. Jeśli dana restauracja potrafi spełnić indywidualne prośby to znak, że warto wybrać właśnie ją.

Oczywiście istotne jest też to, by posiłki dla grup były syte, smaczne oraz zdrowe. Organizatorzy wycieczek, wyjazdów integracyjnych oraz pielgrzymek zawsze przed rezerwacją stolików powinni pytać o to, jakiej jakości produkty spożywcze wykorzystywane są w restauracji. Stawiać należy na miejsca serwujące mięsa i warzywa od sprawdzonych ekologicznych dostawców.

Rekomenduje się również wybierać restauracje kuchni polskiej. Każda osoba z grupy znajdzie wtedy w menu danie, które sprosta jej oczekiwaniom. Pamiętać zatem należy, że nie wszyscy gustują w daniach meksykańskich, włoskich czy indyjskich. Lepiej dla wycieczek sprawdzają się polskie zupy, pieczony schab i indyk, chrupiący filet z dorsza, gulasz z aromatycznym pieczywem, nadziewane naleśniki i pierogi. Dzieciom warto serwować zamiast coli i innych napojów słodzących kompoty lub soki ze świeżo wyciśniętych owoców.

Postaw na restaurację z cateringiem 

W przypadku dłuższych wycieczek warto, by wybrana restauracja świadczyła również usługi cateringowe. To wtedy będzie mogła ona przygotować dla całej grupy dania na zimno na drogę, a także potrawy m.in. według Rozporządzenia Ministra Zdrowia, który restrykcyjne wskazuje cechy, jakie muszą spełniać posiłki dla placówek edukacyjnych. Firma cateringowa zawsze sprosta potrzebom szkół czy przedszkoli.

Stawianie na restaurację z usługami cateringu to również gwarancja świetnej logistyki pracy lokalu. To właśnie firmy cateringowe znają tajniki szybkiego przyrządzania wielu potraw tak, aby trafiały na stoły ciepłe i świeże. Takie miejsca pakują również pozostawione jedzenie. Nic nie może się bowiem zmarnować. Każdy organizator wycieczki, w tym szkoły i biura podróży, powinny wybierać zatem takie restauracje jak łódzka SAGA. Jej pracownicy od lat obsługują nie tylko grupy zorganizowane, ale także imprezy okolicznościowe oraz firmy potrzebujące tzw. posiłków profilaktycznych. 

Opracowanie:

Arkadiusz Fryczak Restauracja Saga

Łódź , Tuwima 86

Podziel się